دختر نقره ای تکواندو: روی نا امیدی خط قرمز کشیدم

1398/03/01 - 11:09:00 ق.ظ
دختر نقره ای تکواندو: روی نا امیدی خط قرمز کشیدم

«مهلا مومن زاده» که توانست در بیست و چهارمین دوره رقابت های تکواندوی قهرمانی جهان در شهر «منچستر» انگلیس به نشان نقره دست یابد در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: با توجه به شرایط سنی، اولین حضورم در مسابقات جهانی بزرگسالان را تجربه کردم و انگیزه زیادی برای رسیدن به موفقیت داشتم.
وی افزود: چهار ماه در اردو بودیم و به همراه کادر فنی تلاش زیادی انجام دادیم تا در انگلیس به نتایج خوبی برسیم.
دارنده 2 مدال طلای نونهالان جهان، ادامه داد: در المپیک جوانان آرژانتین در مرحله یک چهارم نهایی با یک اختلاف امتیاز شکست خورده و از رسیدن به مدال بازماندم. پس از آن ناامید شده بودم که با تلاش فراوان دوباره بلند شدم تا به خواسته ام برسم.
دختر تاریخ ساز تکواندوی ایران در مورد برنامه های پیش روی خود، گفت: اکنون هدف اصلی این است تا با حضور در مسابقات دارای امتیاز، سهمیه المپیک 2020 را کسب کنم.
مومن زاده در خصوص مقایسه شدن با «کیمیا علیزاده» نخستین بانوی مدال آور تکواندوی ایران در جهان و المپیک، تصریح کرد: علیزاده برای همه قابل احترام است و از مقایسه شدن ناراحت نیستم، اما می خواهم مدال خوشرنگ تری از برنز وی در المپیک به دست آورم.
وی در مورد مبارزات خوبی که در مسابقات قهرمانی انجام داد، گفت: چون در رنکینگ جهانی نبودم حریفان سختی داشتم، اما این مساله و نام رقیبان برایم مهم نبود. در فینال نیز برابر حریف باتجربه ای از کره جنوبی که طلای جهان را داشت مبارزه کردم و از حالا به فکر این هستم تا در المپیک، شکست برابر او را جبران کنم.
مومن زاده گفت: هنوز اول راه هستم و تمرکزم تنها به ورزش قهرمانی و موفقیت معطوف است.
وی با قدردانی از اساتید خود (مظلومی و معصومی)، گفت: در لیگ همراه با تیم لوازم خانگی کن مبارزه کردم و این مهم تاثیر زیادی بر روند آماده سازی ام داشت. همچنین کادر فنی تیم ملی زنان نیز نقش مهمی در موفقیت من داشتند. باید از مسئولان مجموعه ورزشی «سید» البرز هم که حامی ام بودند، تشکر کنم.
ورزشی**3783**9129

انتهای پیام /*