فراخوان پنجمین جشنواره مطبوعات خراسان جنوبی اعلام شد

1397/08/02 - 06:20:00 ق.ظ
فراخوان پنجمین جشنواره مطبوعات خراسان جنوبی اعلام شد

محمود رمضانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با همکاری خانه مطبوعات، پنجمین جشنواره استانی مطبوعات، پایگاه های خبری، سرپرستی نشریات سراسری و نمایندگی خبرگزاری های داخلی را برگزار می کند.
وی تصریح کرد: شرکت کنندگان باید آثار برتر خود را که در فاصله زمانی اول آذر 96 تا 15 آذر 97 منتشر شده است، ارسال کنند.
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی آخرین مهلت دریافت آثار را 17 آذر امسال اعلام کرد و گفت: ارسال اثر به جشنواره از طریق سامانه تخصصی جشنواره مطبوعات به نشانی www.pressfestival.ir امکان پذیر است.
وی تولید آثار مطابق با شعار سال، کمک به افزایش کیفی آثار منتشر شده در رسانه های محلی، ایجاد فضای رقابتی میان فعالان رسانه ای و تقدیر از روزنامه نگاران برتر استان، تمهید زمینه پویایی و نشاط مطبوعاتی و افزایش رقابت موثر و سازنده در تعالی و توسعه محتوایی مطبوعات استان را از اهداف جشنواره مطبوعات و خبرگزاری ها ذکر کرد.
رمضانی گفت: این جشنواره 2 بخش حرفه ای و موضوعی دارد که بخش حرفه ای شامل سرمقاله و یادداشت، عکس، تیتر، خبر و گزارش و بخش موضوعی شامل تولیدات تحلیلی مندرج در مطبوعات محلی با موضوعات حمایت از کالای ایرانی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ایثار و شهادت و توسعه ظرفیت های استان است.
وی بیان کرد: تمامی روزنامه نگاران شاغل و آزاد خراسان جنوبی که در مطبوعات محلی، نمایندگی خبرگزاری ها، پایگاه های اطلاع رسانی محلی و نمایندگی نشریات سراسری در استان فعالیت می کنند و عضویت خود را در سایت خانه مطبوعات به ثبت رسانده اند، می توانند در جشنواره شرکت کنند.
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: سه داور از اساتید کشوری حوزه رسانه برترین های هر بخش را انتخاب می کنند و مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های استان ششم دی ماه امسال برگزار خواهد شد.
دبیرخانه جشنواره مطبوعات و رسانه های استان خراسان جنوبی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خیابان محلاتی بیرجند مستقر است.
خراسان جنوبی 111 نشریه و پایگاه خبری، 33 سرپرستی و 14 خبرگزاری دارد.
سال گذشته بیش از 485 اثر به دبیرخانه چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان خراسان جنوبی ارسال و از بین آنها 17 اثر برگزیده انتخاب شد.
9893*3028

انتهای پیام /*