ال پریودیکو: ترامپ بحران جدیدی را در کابینه متلاطم خود آغاز کرد

1396/12/22 - 10:42:00 ب.ظ
ال پریودیکو: ترامپ بحران جدیدی را در کابینه متلاطم خود آغاز کرد

به گزارش سه شنبه شب ایرنا، ال پریودیکو ادامه داد: برکناری تیلرسون، به بیش از یک سال اختلافات و تنش ها بین ترامپ و رئیس سابق شرکت نفتی‌ "اکسون موبیل" پایان داد.
روزنامه افزود :ترامپ روز جمعه گذشته به تیلرسون خبر داد که وی را برکنار کرده است ، موضوعی که باعث شد رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا ، سفر خود به آفریقا را کوتاه کند . به نظر می‌ رسد که ترامپ هیچوقت ، این برکناری را رو در رو به وی ابلاغ نکرده است .
این رسانه اسپانیایی تصریح کرد: در هر صورت، گمانه زنی‌ ها در مورد خروج تیلرسون ، ماه ها بود که به دلیل اختلافاتی که با ترامپ داشت، افزایش یافته بود.
تیلرسون بر خلاف مواضع ترامپ ، از توافق هسته ای با ایران یا از توافق آب و هوایی پاریس دفاع می‌ کرد. آنها همچنین در روش بررسی اختلافات با کره شمالی‌ یا بسیاری از مشکلات در رابطه با روسیه ، اختلاف نظر داشتند .
این روزنامه نوشت : تیلرسون به طور خصوصی به اروپایی ها گفته بود که به شدت با مواضع ترامپ در مورد لغو توافق هسته ای با ایران مخالف است. در حالی‌ که ترامپ و «نیکی‌ هیلی» ، اعتراضات مردمی سال جاری در ایران را تشویق می‌ کردند اما تیلرسون سکوت کرده بود .
این روزنامه نوشت: تیلرسون در مدت وزارت خود بیشتر شبیه یک تماشاگر، یک وزیر غایب یا یک صدا در انزوا بود و تقریبا همیشه تحت الشعاع هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل قرار داشت.
شبد *5*491**9122

انتهای پیام /*