نماینده کویت درسازمان ملل : صلح، با فشار بر فلسطینی ها حاصل نمی شود

1398/03/02 - 12:44:00 ب.ظ
نماینده کویت درسازمان ملل : صلح، با فشار بر فلسطینی ها حاصل نمی شود

به نوشته پایگاه الخلیج آنلاین، «منصور العتیبی» در جلسه روز چهارشنبه شورای امنیت گفت: در شرایطی که هنوز روند زورگویانه اشغالگری اسرائیل و شهرک سازی ها ادامه دارد، شانسی برای صلح عادلانه و فراگیر وجود ندارد و شهرک سازی ها مانعی بزرگ برای تحقق این امر هستند.
وی با محکوم کردن دوباره شهرک سازی ها رژیم صهیونیستی و غیر قانونی دانستن آنها از جامعه بین المللی خواست تا به مسئولیت خود در حمایت از ملت فلسطین عمل کرده و همچنین تجاوزهای صهیونیست ها به مسجدالاقصی تحت حراست نظامیان این رژیم که نقض آشکار قوانین بین المللی و قطعنامه 2334 است، متوقف شود.
نماینده کویت یادآوری کرد که یک سال از جنایت رژیم اشغالگر قدس در حق تظاهر کنندگان فلسطینی در نوار غزه در 14 می 2018 در قالب راهپیمایی بازگشت گذشت . تظاهراتی که در آن 60 فلسطینی از جمله شماری از کودکان کشته و دو هزار نفر زخمی شدند.
العتیبی با بیان اینکه اسرائیل رژیمی برپایه اشغالگری است از این رژیم خواست تا همه اقدامات خصمانه خود ضد فلسطینی ها را متوقف و به قوانین بین المللی حقوق بشری احترام بگذارد و محاصره ظالمانه نوار غزه را پایان دهد.
وی افزود: بحث از صلح در سایه ادامه اقدامات یکجانبه اسرائیل ممکن نیست و سازمان ملل متحد بارها نسبت به این اقدامات که باعث از بین رفتن فرصت ها برای تحقق صلح می شود، هشدار داده است.
آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که نشست اقتصادی بین المللی در روزهای 25 و 26 ژوئن (4و 5 تیر) برای جذب سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطین در بحرین برگزار خواهد شد.
گفته می شود که در این کنفرانس آمریکا برخی از بندهای معامله قرن را اعلام خواهد کرد.
فلسطینی ها به طرح معامله قرن آمریکا اعتراض دارند و معتقدند که این طرح آنها را مجبور به امتیازدهی به نفع اسرائیل می کند و سعی در از بین بردن حق آنها درباره شهر قدس اشغالی و حق بازگشت آوارگان را دارد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اواخر سال 2017 شهر قدس را که اسرائیل در سال 1967 اشغال کرده و جامعه بین المللی این اقدام را به رسمیت نمی شناسد، بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد .
خاورم**9366** 1546

انتهای پیام /*