آزمون قرآنی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد

1398/01/27 - 09:55:00 ق.ظ
آزمون قرآنی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان روز سه شنبه در حاشیه این آزمون در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: سال گذشته 700 تن برای حضور در جشنواره قرآن و عترت نامنویسی کردند که امسال با رشد 35 درصدی شرکت کنندگان مواجه بودیم.
حسن زارعی لطف اضافه کرد: در آزمون امسال 650 دانشجو، 50 استاد و 280 کارمند در 9 رشته معارفی، چهار رشته آوایی و چهار رشته هنری و فناوری به رقابت می پردازند.
وی گفت: امروز آزمون کتبی قرآن و عترت برگزار شده و روزهای نهم و دهم اردیبهشت آزمون بخش آوایی و خرداد امسال مرحله بخش هنری، فناوری، ادبی و پژوهشی برگزار می شود.
مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان یادآوری کرد: طبق مصوبه سال گذشته شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان، برای ترویج فرهنگ قرآن سه میلیون ریال جایزه نقدی به هر یک از حفاظان یک جزء قرآن شامل اساتید، دانشجویان و کارکنان پرداخت شد.
زارعی لطف ادامه داد: اعتماد وزارتخانه به دانشگاه علوم پزشکی همدان در زمینه برگزاری جشنواره قرآن و عترت منجر به واگذاری میزبانی برگزاری این جشنواره به همدان شده است.
وی گفت: بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هفت بخش آوایی، معارف قرآنی، پژوهشی، فن آوری، ادبی، هنری، تیمی در 44 رشته، دهه اول شهریور ماه سال 98 در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار می شود.
مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان یادآوری کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چندین رتبه را کسب کرده است.
زارعی لطف افزود: یکی از اساتید دانشگاه در رشته تحقیق و یک دانشجو در رشته تهذیب در جشنواره قرآن و عترت سال گذشته موفق به کسب رتبه نخست شدند؛ همچنین در آزمون کتبی سه تن در بخش منطقه ای رتبه برتر را کسب کردند.
چهار حافظ کل و 40 حافظ یک تا 15 جزو قرآن کریم در دانشگاه علوم پزشکی همدان مشغول به تحصیل و فعالیت هستند.
7526/2090

انتهای پیام /*