تفکر سنتی قادر به راهبری جامعه امروزی نیست

1397/02/22 - 03:18:00 ب.ظ
تفکر سنتی قادر به راهبری جامعه امروزی نیست

به گزارش ایرنا، سیدهادی حسینی روز شنبه در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره بین المللی رسانه های دیجیتال در تبریز با اشاره به حرکت روبه رشد و همگام با پیشرفت های فناورانه روز اظهار کرد: امروزه سرعت پیشرفت علم و فناوری زاید الوصف است و هر روز چندین برابر قبل پیشرفت صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه در چنین دنیایی مردم نشسته و بی تحرک می میرند، افزود: تاریخ ایران زمین ثابت کرده که ما مردمانی در حال تلاش و کوشش هستیم و امروز نیز باید به تلاش مان برای عقب نماندن از قافله علم و فناوری ادامه دهیم.
حسینی با اشاره به اینکه امروز دنیای دیجیتال همه نفوذش را به زندگی تحمیل کرده است، خاطرنشان کرد: جامعه سنتی جوابگوی زندگی مدرن نیست و اگر ما به سمت مدرن شدن حرکت کنیم کسی نمی تواند زور بگوید.
وی فرهنگ را بستر توسعه و زیر بنای توسعه کشور توصیف کرد و گفت: در هر جامعه ای اگر بخواهد توسعه ای رخ دهد، به طور حتم در سایه سار فرهنگ روی می دهد.
حسینی آینده دینا را فضای شفاف و بلورین دانست و افزود: دنیا توسط دانایان اداره خواهد شد و هر فرد دانشمندی در هر نقطه از زمین که به دانش دست یابد می تواند دنیا را کنترل کند.
مراسم اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی رسانه های دیجیتال و چهارمین جشنواره بین المللی کاریکاتور امروز با حضور هنرمندان داخلی و خارجی در تبریز برگزار شد.
6132/518

انتهای پیام /*