اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در یزد ضروری است

1397/10/17 - 09:49:00 ق.ظ
اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در یزد ضروری است

بر اساس تبصره 2ماده 38 در صورتی که واحدهای تولیدی به منظور ارتقاء به مهارت و سلامت کارکنان خود مراکز آموزشی و ورزشی ایجاد کنند و یا در این خصوص هزینه کنند، با اعلام وزارت کار و اموراجتماعی می توانند 10 درصد عوارض موضوع بند(الف)این ماده را تا سقف هزینه صورت گرفته درخواست استرداد نمایند.
در صورت تایید هزینه های مزبور توسط سازمان امور مالیاتی کشور ، وجوه مربوط قابل تهاتر یا استرداد حسب مقررات این قانون خواهد بود.
محمدشیبانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به این قانون افزود: در یزد به رغم وجود واحدهای صنعتی مختلف هنوز این قانون در عمل اجرا نشده است.
وی ادامه داد: باید برای اجرای قانون فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و عزم جدی توسط متولیان اجرایی و ورزشی به خصوص اداره امورمالیاتی استان انجام شود.
رییس هیات کشتی یزد خاطر نشان کرد: در برخی استان ها با وجودی که همانند یزد صنعتی و تولیدی نیستند این قانون اجرا شده و شاهد تحول در ورزش آنها هستیم.
شیبابی بیان داشت: برای اجرای قانون باید موضوع به عنوان یک مطالبه توسط هیات های ورزشی و جامعه هدف از دستگاه های مسئول پیگیری شود تا در استان هم با عنایت به ظرفیت های خوبی که وجود دارد رشته های ورزشی توسعه یابد.
رییس هیات کشتی یزد خاطر نشان کرد: برگزاری لیگ، جشنواره ها، اعزام و میزبابی رقابت های ملی و بین المللی هزینه بر است که نیاز به مشارکت مدیران واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی دارد.
شیبابی یادآور شد: « اقتصاد ورزش » موضوع مهمی است با وجود صنعتی بودن استان برای فرهنگ سازی و همکاری نیاز به تعامل صنایع است در این صورت می توان برای افتخار آفرینی و تامین سلامت و نشاط قدم هایی برداشت.
رئیس هیات کشتی یزد به اهمیت برگزاری جشنواره ها، انجام دوره های آموزشی و دانش افزایی برای مربیان ،داوران و جلب همکاری تمام علاقه مندان برای توسعه ، آمادگی خود را برای تعامل بیشتر همانند گذشته اعلام کرد.
شیبانی، شناسایی افراد مستعد را یک ضرورت یاد کرد و گفت: این امر هرچند همه ساله توسط هیات انجام می شود، ولی مدارس و معلمان ورزش باید بیش از گذشته با هیات کشتی همکاری کنند.
وی با اشاره اینکه در سال های اخیر با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و جامعه هدف، کشتی یزد در میان 31 استان به جایگاه 26 رسید، ابراز امیدواری کرد با همکاری مردم و مسئولان، خانواده ها و آموزش و پرورش ،استان به جایگاه حقیقی خود دست یابد.
استان یزد با یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت حدود 700 نفر در رشته کشتی فعالیت دارند.
7536/ 2047/

انتهای پیام /*