راهکارهای توسعه صنایع دریایی کیش مورد بررسی قرار گرفت

1397/09/27 - 03:15:00 ب.ظ
راهکارهای توسعه صنایع دریایی کیش مورد بررسی قرار گرفت

به گزارش ایرنا از روابط عمومی و امور بین المل سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست دکتر مظفری با اشاره به زیرساخت ها و موقعیت جغرافیایی جزیره کیش و برشمردن زیرساخت های و ظرفیت های این جزیره برای توسعه صنایع دریایی گفت: وجود امکاناتی نظیر پارکینگ دریایی، خدمات پشتیبانی برای سرویس دهی به صنایع دریایی و امکانات موجود برای ساخت شناورهای غیرآلاینده از مزیت های کیش برای فعالیت صنایع دریایی است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: تولید وعرضه شناورهای تفریحی با توجه به زیرساخت ها و موقعیت جزیره کیش می تواند زمینه خوبی برای بهره وری اقتصادی، رشد گردشگری و تعامل با دیگر کشورها باشد.
احیای توافقی که سالها پیش بین سازمان منطقه آزاد کیش و سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع امضا شده بود از دیگر محورهای گفتگوی دکتر غلامحسین مظفری با امیر دریادار رستگاری بود.
دراین دیدار مقرر شد مفاد این توافق نامه که شامل خرید شناور آتشخوار و نوسازی شناور مرجان برای خدمات دهی در بخش ماموریت های سازمانی است درقبال واگذاری زمینی برای احداث نمایشگاه دائمی صنایع دریایی در دسور کار قرار گیرد و تا دی ماه سالجاری وارد مرحله انعقاد قرار داد شود.
ین دیدار درحاشیه برگزاری نمایشگاه بین المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران که از 26 آذر در کیش آغاز شده است انجام شد.
زیره کیش به واسطه موقعیت استراتژی و ظرفیت های خوب ساحلی ودریایی ، پتانسیل های زیادی برای توسعه صنایع دریایی دارد که این موضوع یکی از موارد مورد توجه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برای بهره گیری در جهت افزایش تعاملات بین المللی و رونق اقتصادی برای کیش و کشور است.

انتهای پیام /*