فداکاریهای حضرت خدیجه(س) در جامعه تبیین شود

1398/02/26 - 06:33:00 ق.ظ
فداکاریهای حضرت خدیجه(س) در جامعه تبیین شود

حجت الاسلام و المسلمین رضا کرمی پور روز پنجشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا،افزود: رسانه ها با اطلاع رسانی در این زمینه می توانند در معرفی ایشان به جامعه نقش موثری داشته باشند.
وی ادامه داد: پشتیبانی حضرت خدیجه(س) از پیامبر اعظم(ص) و تقدیم کلیه اموال خود به ایشان، موجب گسترش اسلام در نقاط مختلف عالم شد.
وی گفت: حضرت خدیجه(س) به عنوان همسر فداکار پیامبر اکرم(ص) دارای شخصیتی والا در جهان اسلام است و همه گروه های اسلامی قدردان تلاش های ایشان برای نشر و گسترش دین خدا و انجام رسالت حضرت محمد(ص) هستند.
کرمی پور افزود: آن حضرت پس از ابلاغ رسالت حضرت محمد(ص) نخستین بانویی بود که به ایشان ایمان آورد و تمام اموالش را برای تبلیغ دین اسلام بخشید.
وی ادامه داد: زمانی که کفار مکه با محاصره اقتصادی، مسلمانان را زیر شدیدترین فشارها قرار دادند، حضرت خدیجه(س) با پشتیبانی مالی خود، نقش بسزایی برای سپری کردن این دوران داشتند و با فداکاری ایشان مسلمان توانستند در برابر تحریم شدید کفار مقاومت کنند.
کرمی پور با اشاره به لزوم یادآوری نام و فداکاری های حضرت خدیجه(س) در دوران کنونی، گفت: حضرت محمد(ص) و ائمه اطهار(ع) همواره از نقش موثر این بانوی فداکار برای گسترش اسلام یاد می کردند و امروز نیز باید از شخصیت ایشان به عنوان همسر وفادار پیامبر(ص) با برگزاری همایش ها و برنامه های فرهنگی، زیاد نام برده شود.
وی بیان کرد: مجالس عزاداری حضرت خدیجه(س) در شهر قم که میزبان یکی از فرزندان گرانقدر این بانوی بزرگ اسلام است باید جلوه ای خاص داشته باشد و همه مومنان نسبت به شرکت در این مجالس اهتمام لازم را داشته باشند.
حضرت خدیجه(س)، همسر گرامی پیامبر بزرگوار اسلام(ص)، 15 سال قبل از عام الفیل و 65 سال پیش از هجرت نبوی در شهر مکه دیده به جهان گشود و پس از 65 سال زندگی با شرافت و فضیلت سرانجام در تاریخ 10 رمضان سال دهم بعثت و سه سال قبل ازهجرت رسول خدا(ص) به مدینه به لقاء الله پیوست.
نام ایشان خدیجه، نام پدرشان «خویلد ابن اسد» ونام مادرشان «فاطمه دختر زائدة بن الاصم» می باشد.
حضرت خدیجه(س) نخستین ام المومنین است که در قرآن مجید به عنوان یکی از زنان پیامبر مورد توجه است.
آن حضرت پس از ازدواج با پیامبر اسلام(ص) همه اموالش را قبل از اسلام و بعد از آن، در اختیار رسول گرامی اسلام گذاشت.
7405/ 6133/

انتهای پیام /*