اتحادیه اروپا دانشکده جاسوسی مشترک راه اندازی می کند

1397/08/29 - 07:13:00 ق.ظ
اتحادیه اروپا دانشکده جاسوسی مشترک راه اندازی می کند

به گزارش ایرنا از پولیتیکو، این پروژه ها که در چارچوب پیمان همکاری دائمی ساختاری (PESCO) به تائید وزیران دفاع تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا بجز دانمارک ، مالت و انگلستان رسید، مواردی از بهبود آموزش و تاسیسات تا تقویت عملیات دریایی و سامانه های هوایی را در بر می گیرد.
تاسیس یک دانشکده جاسوسی مشترک دراتحادیه اروپایک گام مهم رو به جلو برای جامعه اطلاعاتی اتحادیه اروپاخواهد بود.تا این اواخر، انگلستان مسیر تعمیق همکاری اطلاعاتی در اتحادیه اروپا را مسدود می کرد زیرا لندن این اقدام را رقابتی نامطلوب با ائتلاف اطلاعاتی "پنج چشم" مرکب از آمریکا ، استرالیا ، کانادا ، نیوزلند و انگلستان می دانست. با نزدیک شدن "برگزیت" ، لندن دیگر مانعی در این مسیر نیست.
با این حال ، رهبری این دانشکده مشترک جاسوسی توسط یونان با کمک قبرس موجب واکنش هایی خواهد شد زیرا دو کشور عضو اتحادیه اروپا که نزدیکترین روابط را با مسکو دارند ، مجری این پروژه خواهند بود.
چالش بزرگ برای اتحادیه اروپا این است که این پروژه ها را از پیشنهاد به واقعیت تبدیل کند. دیپلماتها می گویند بسیاری از پروژه های اولیه پیمان همکاری نظامی "پسکو" که سال گذشته با آب و تاب فراوان راه اندازی شد هنوز از روی کاغذ فراتر نرفته اند.
یونان رهبری دانشکده جدید جاسوسی اتحادیه اروپا را برعهده خواهد داشت. این دانشکده از طریق همکاری با "ناتو" و سرویس های اطلاعاتی و امنیتی اتحادیه اروپا ، کار آموزش کارکنان اطلاعاتی را در سرتاسر اتحادیه اروپا بر عهده خواهد داشت. یونان همچنین رهبری آموزش خدمه بالگردها را بر عهده خواهد داشت. آلمان همچنین یک آژانس به سبک آمریکا برای توسعه قابلیت های دفاع سایبری ایجاد خواهد کرد.
فرانسه و سوئد بطور مشترک رهبری یک "مرکز آزمایش و ارزیابی" را بر عهده خواهند داشت که برای تقویت همکاری بین مراکز آزمایش و ارزیابی اروپایی کار خواهد کرد. آلمان همچنین رهبری پروژه ای برای ایجاد نسل جدیدی از پهبادها تاسال 2025 را بر عهده خواهد داشت. پهبادهای اروپایی برای اجرای مراقبت های زمینی و دریایی طراحی خواهند شد. ایتالیا مسئول توسعه سامانه ای برای مقابله با تهدید پهبادهای بدون سرنشین مینی و میکرو خواهد بود.
آلمان همچنین به رهبری پروژه ای برای ارتقای قابلیت های تهاجمی و ارتباطی بالگردهای فرانسوی - آلمانی "تایگر" کمک خواهد کرد. ایتالیا مسئول ایجاد یک پروژه اطلاعاتی نظارت و شناسایی با بالون با نام "کشتی هوایی اروپایی بالای اتمسفر" خواهد بود که بطور مداوم از آسمان کار مراقبتی انجام خواهد داد. جمهوری چک مسئول پروژه توانایی جنگ الکترونیک خواهد بود و اتریش مسئولیت یک پروژه نظارتی شیمیایی ، بیولوژیک ، رادیولوژیک و هسته ای را بر عهده می گیرد.
اروپام**1078**1590

انتهای پیام /*