دانشجویان آمریکایی 1.5 تریلیون دلار بدهکار هستند

1398/02/31 - 07:59:00 ق.ظ
دانشجویان آمریکایی 1.5 تریلیون دلار بدهکار هستند

به نوشته این مجله آمریکایی، 70 درصد از دانشجویان آمریکایی وام دانشجویی دریافت کرده‌اند و در زمان فارغ‌التحصیلی به‌ طور میانگین 30 هزار دلار به دانشگاه بدهکار هستند.
علاوه بر دانشجویان، 14 درصد از خانواده دانشجویان نیز وام دریافت کرده‌اند و به ‌طور میانگین هر خانواده دانشجوی آمریکایی به صندوق رفاه فدرال خانواده مبلغ 36 هزار و 600 دلار بدهکار است.
از آنجا که دانشجویان آمریکایی با ورود به بازار کار به ‌طور میانگین 400 یا چهار هزار و 800 دلار در سال درآمد خواهند داشت، در نتیجه بازپرداخت این وام‌ها بسیار برای آنان دشوار خواهد بود.
با چنین شرایطی بیش از 14 درصد از دانشجویان آمریکایی همیشه با دیرکرد وام و جریمه روبرو هستند و به ‌طور معمول از هر هشت دانشجوی آمریکایی یک نفر با دیرکرد 90 روز در بازپرداخت مواجه است.
به گزارش مجله فوربس، درآمد پایین دانشجویان تنها مشکل آنان برای بازپرداخت وام‌های خود نیست بلکه پرداخت مالیات درآمد نیز شرایط را برای بازپرداخت وام دانشجویان دشوار کرده است.
برای مثال یک دانشجوی فارغ‌التحصیل در شهر نیویورک باید 50 درصد از درآمد هفتگی خود را به ‌عنوان مالیات‌های فدرالی، دولتی، شهری و مالیات‌های فروش پرداخت کند.
با در نظر گرفتن چنین شرایطی در حقیقت باید گفت که برای کارگران جوان آمریکایی موضوع پس انداز چیزی جز رؤیا نخواهد بود.
اروپام ** 9473 ** 1071

انتهای پیام /*