هیل: مشاور ترامپ کاخ سفید را ترک می کند

1398/03/01 - 08:02:00 ق.ظ
هیل: مشاور ترامپ کاخ سفید را ترک می کند

دی استفانو بعد از ظهر روز سه شنبه در توئیتی خروج خود از کاخ سفید را تایید کرد. پیش از آن چند رسانه خبری از کناره گیری او از پست کنونی اش خبر داده بودند.
هیل نوشت: دی استفانو مشاور 40 ساله «دونالد ترامپ»، یکی از چندین مشاور کاخ سفید است که از زمان آغاز بکار ریاست جمهوری ترامپ پست خود را حفظ کرده است. او مامور ویژه کاخ سفید برای جمهوری خواهان کنگره قلمداد می شود و یکی از شخصیت های کلیدی در ترسیم راهبرد کاخ سفید در جریان انتخابات میان دوره ای سال 2018 بوده است.
ابتدا روزنامه آمریکایی واشنگتن پست گزارش خروج دی استفانو از کاخ سفید را منتشر کرد و نوشت: انتظار می رود وی به عنوان مشاور در شرکت تولید سیگارهای الکترونیکی «جول/Juul» مشغول بکار شود. سپس شبکه سی ان ان به نقل از سه مقام دولتی آمریکا -که نامشان فاش نشده است- خبر ترک این مقام کاخ سفید را داد.
ترامپ در توئیتی از اقدامات دی استفانو تقدیر کرد و «براد پارسکل» مدیر تبلیغات ترامپ در صفحه کاربری اش در توئیتر نوشت: او نقش مهمی در بسیاری از موفقیت های ما داشت.
دی استفانو در سال 2017 اداره دفتر شخصی کاخ سفید را برعهده داشت و در بحبوحه وضعیت نابسامان روزهای اول روی کار آمدن دولت ترامپ مسئولیت پر کردن برخی پست های کلیدی را عهده داربود.
برخی از حامیان ترامپ با توجه به ارتباطات او با تشکیلات جمهوری خواه به دیدگاه تردید به او می نگریستند. وی مشاور سابق «جان بوهنر» رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا بود و به دلیل حفظ روابط خوب با برخی ازمقام های ارشد کاخ سفید توانست پست خود به عنوان مشاور کاخ سفید را در دولت ترامپ حفظ کند.
دی استفانو به عنوان کسی که توصیه های مهمی را درباره چگونگی هدایت کنگره می دهد، شناخته می شود و با جمهوری خواهان ارشد روابط خوبی داشته است. اما به دلیل شکست جمهوری خواهان در بدست گرفتن مجلس نمایندگان آمریکا در انتخابات میان دوره ای سال 2018 کنگره ، راهبرد سیاسی کاخ سفید که او در ترسیم ان در این انتخابات نقش داشته است، مورد انتقاد قرار گرفته است.
شرکت جول که قرار است این مشاور کاخ سفید به آن ملحق شود با تحقیقات از سوی تنظیم کنندگان مقررات فدرال مواجه است و پیشتر نیز «جوش رافال» سخنگوی سابق «جرالد کوشنر» و «ایوانکا ترامپ» داماد ودختر رئیس جمهور آمریکا بعد از ترک کاخ سفید در این شرکت مشغول بکار شدند.
از زمان روی کار آمدن ترامپ بسیاری از مقامات کاخ سفید به دلیل عدم سازگاری با سیاست های ترامپ اخراج یا مجبور به استعفا شده اند.
اروپام**9158 ** 1546

انتهای پیام /*