خبرگزاری رسمی کویت: ایران بر مقابله قاطعانه با تحریم های آمریکا تاکید دارد

1396/03/29 - 04:54:00 ب.ظ
خبرگزاری رسمی کویت: ایران بر مقابله قاطعانه با تحریم های آمریکا تاکید دارد

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، خبرگزاری رسمی کویت با انتشار گزارشی در این زمینه نوشت: مقامات ایرانی با رد تحریم های اعمال شده از سوی واشنگتن تاکید کرده اند که تصمیمات مناسب را برای واکنش به این تحریم ها اتخاذ کرده اند .
این خبرگزاری افزود: تهران تاکید دارد که اقدامات واشنگتن را به صورت کامل رصد می کند و واکنش لازم را در این زمینه می دهد، چرا که سیاست واشنگتن در قبال جمهوری اسلامی ایران غیر سازنده است .
این رسانه کویتی نوشت: مسئولان ایرانی بر این نکته تاکید دارند که آمریکا به هیچ وجه به معیارهای بین المللی توجهی ندارد و رویکردی خصمانه را در پیش گرفته است .
سایت خبری "کویت نیوز" نیز با انتشار گزارشی در این زمینه نوشت: ایران اعلام کرده است که ایالات متحده همواره ثبات در منطقه را برهم زده است و مجلس ایران پاسخ لازم را به این رفتارهای ایالات متحذه نشان خواهد داد.
این سایت خبری نوشت: مسئولان ایرانی معتقدند که راهکار حقوقی لازم را در این زمینه اتخاذ می کنند و در زمینه تصمیمات مجلس سنا واکنش لازم ارائه خواهد شد .
این پایگاه خبری افزود: تهران معتقد است که هدف آمریکا از این قبیل اقدامات ضربه زدن به اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و تضعیف تهران است و اقداماتی غیر سازنده تلقی می شود.
مجلس سنا آمریکا سه روز پیش طرح تحریم های جدید علیه ایران را با اکثریت آرا تصویب کرد.
قانون جدید تحریم ها علیه ایران اشخاصی را که در برنامه موشکی ایران دخالت دارند و یا هر شخصی که با آن ها در ارتباط است و در این رابطه داد و ستد می کند،شامل می شود.
این لایحه همچنین تحریم هایی مربوط به سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی و تحریم تسلیحاتی را نیز شامل می شود.
سناتورها آمریکا می گویند که این تحریم ها مانعی برای اجرای توافق هسته ای 1+5 نیست.
خاورم*320**1144
* انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*