هشدار هواشناسی درخصوص کولاک و سیلاب در البرز

1396/11/24 - 07:47:00 ب.ظ
هشدار هواشناسی درخصوص کولاک و سیلاب در البرز

منصور رحمانیان شامگاه سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: امشب سیستم پر فشار بروی روی استان البرز حاکم است و بخش عمده بارش هابه صورت برف پیش بینی شده است .
وی ادامه داد:بارش ها در مناطق کوهستانی برف و کولاک ، دامن ها مخلوطی از باران و برف و دشت ها باران است .
رحمانیان گفت:این سیستم تا عصر فردا چهارشنبه در البرز فعالیت دارد و به لحاظ دما متفاوت از سامانه بارشی ششم و هفتم بهمن ماه است زیرا میزان کاهش دما درسامانه جدید صفر و بالاتر است درحالی که سامانه قبلی زیر صفر بود.
مدیرکل هواشناسی البرز بیان داشت : انتظار می رود این سامانه بارشی حدود 40 میلی متر بارندگی برای استان داشته باشد.
وی افزود: ساکنان شهرستان طالقان و ارتفاعات البرز از جمله حاشیه جاده کرج - چالوس امشب و فردا، بارش برف و کولاک را شاهد خواهند بود.
مدیرکل هواشناسی البرز گفت: پدیده رعدو برق در مناطق دشت و کوهپایه ای و کاهش دما و یخبندان در مناطق کوهستانی از پیامدهای این سامانه است.
رحمانیان اظهار داشت : این سامانه فردا چهارشنبه از آسمان استان عبور می کند و پس فردا پنجشنبه آسمانی نیمه ابری برای استان البرز پیش بینی می شود.
رحمانیان با اشاره به اینکه سامانه دیگری از روز جمعه هفته جاری وارد استان خواهد شد، گفت: سامانه مذکور بارش قابل توجه و افت دما برای البرز در پی خواهد داشت.
مدیر کل هواشناسی البرزتوصیه کرد که با تمهیدات لازم ازتکرار مشکلات به وجود آمده در روزهای ششم و هفتم بهمن ماه جلوگیری شود.
این مسئول ادامه داد: تا قبل از فعال شدن سامانه ششم و هفتم بهمن ماه ، استان البرز کاهش 71 درصدی بارش و 31 درصدی منابع آبی نسبت به سال گذشته داشت.
وی اظهار داشت: با بارش برف دوهفته پیش، کاهش بارش ها به 21 درصد رسید که نسبت به دراز مدت و 30 سال گذشته کاهش 7 درصدی بارش ها را در استان البرز را نشان می دهد.
7410/ 6155مژگان السادات سجادی**انتشاردهنده : محمد عزیزپور

انتهای پیام /*