نمایندگان با 2 فوریت طرح تعویق کنکور سراسری مخالفت کردند

1398/02/30 - 09:52:00 ق.ظ
نمایندگان با 2 فوریت طرح تعویق کنکور سراسری مخالفت کردند

نمایندگان در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی با 81 رای موافق، 115 رای مخالف و هفت رای ممتنع از 225 نماینده حاضر با 2 فوریت طرح تعویق کنکور سراسری به مدت حداقل 2 ماه مخالفت کردند.
هدایت ا... خادمی نماینده ایذه به عنوان طراح این طرح گفت: با توجه به سیل ویرانگر در تعدادی از استان های کشور که باعث شده در این مدت دانش آموزان امکان مطالعه را نداشته باشند تقاضای تعویق کنکور را داریم.
وی افزود: نبود امکان مطالعه در این مدت توسط دانش آموزان این مناطق امکان رقابت برابر و سالم از بین دانش آموزان کشور را از بین می برد و این طرح فشار روحی بسیار زیادی بر روی دانش آموزان کشور را از بین می برد.
وی با اشاره به اینکه این طرح به امضای 17 نماینده مجلس رسیده ، ادامه داد: هم اکنون فشار روحی بسیار زیادی بر روی دانش آموزان این مناطق وجود دارد که این استرس مشکلات عدیده ای برای آنها و والدین آنها ایجاد کرده است به هر حال با توجه به وضعیت اضطراری که برای مردم به وجود آمده است، دولت باید بتواند این موضوع را مدیریت کرده و حداقل برای 2 ماه کنکور را به تعویق بیندازد.
در ماده واحده این طرح آمده است: دولت موظف است با توجه به مشکلات به وجود آمده کنکور سراسری سال 98 را به مدت حداقل 2 ماه با تاخیر برگزار کند.
سیام**1058**9121/ 6037

انتهای پیام /*