امام جمعه بوشهر: پیاده روی اربعین حسینی نیازمند آسیب شناسی است

1396/05/22 - 01:49:00 ب.ظ
امام جمعه بوشهر: پیاده روی اربعین حسینی نیازمند آسیب شناسی است

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز یکشنبه در نشست با اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر افزود: در این ارتباط مسائل مشکلات فراروی زائران، پس از اربعین کارشناسی مناسبی انجام و موانع موجود برطرف شود.
وی بیان کرد: پیاده روی بزرگ اربعین که در چند سال اخیر عظمت بیشتری به خود گرفته یک حرکت ارزشمند است که دراین ارتباط باید دستگاه های ذیربط برای مساعدت و کمک به رونق گرفتن آن تلاش کنند.
صفایی بوشهری ادامه داد: برای اربعین حسینی و زائران آن امسال یکسری قوانین جدید وضع شده که باید بطور کامل رعایت شود.
وی ادامه داد: ساخت ضریح خیمه گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم (ع) و پیاده روی اربعین کاری مردمی است و کمک به آن نیز بطور عمده مردمی باشد.
صفایی بوشهری تاکید کرد: بنابر بر سفارش رهبر فرزانه انقلاب اصل حرکت پیاده روی اربعین مردمی بودن آن است از این رو باید زمینه مشارکت مردم در این بخش پررنگ دیده شود.
وی یادآور شد: در این ارتباط صدا و سیما با فعالیت در این بخش می تواند تبلیغات مناسب برای رونق دوچندان آن تلاش کند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: در ارتباط با پیاده روی بزرگ اربعین از مردم استان بوشهر انتظار است همچون سال های گذشته حضوری پررنگ و حماسی برای برگزاری هر چه با عظمت تر ان تلاش کنند.
عبدالرضا مطاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ضریح حصرت قاسم و امام حسین (ع) هر کدام به ترتیب 65 و 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تا پایان سال جاری عملیات ساخت آنها به اتمام می رسد.
وی افزود: مردم نیک اندیش استان بوشهر تاکنون برای هر کدام از ضریح های یاد شده نزدیک به 10 میلیارد ریال کمک کردند و اکنون برای اتمام ساخت ضریح حضرت قاسم و امام حسین به ترتیب 25 و 15 ریال اعتبار نیاز است.
7212/6043**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

انتهای پیام /*