واکنش روسیه به تحریم آمریکا:از سیاست های خودصرف نظر نمی کنیم

1398/03/01 - 08:31:00 ق.ظ
واکنش روسیه به تحریم آمریکا:از سیاست های خودصرف نظر نمی کنیم

در ادامه بیانیه وزارت امور خارجه روسیه که امروز چهارشنبه منتشر شد، آمده است: آمریکا چه موافق باشد یا مخالف، مسکو به دفاع از قوانین بین المللی و مقابله با تروریست ها و همکاری با کشورهای دیگر به انتخاب خود ادامه می دهد.
در بیانیه گفته شده است: ظاهرا آمریکایی ها تلاش می کنند طرف روسی را به نقض قانون آمریکایی منع همکاریهای فنی-نظامی با ایران، کره شمالی و سوریه که هیچ ارتباطی با روسیه ندارد، متهم کنند.
«در واقع تمایل برای انتقام گیری بخاطر کمک به تقویت سیستم پدافند هوایی سوریه کاملا آشکار است که آمریکا و برخی شرکای آن بارها با نقض قوانین بین المللی، استحکام این سیستم را مورد آزمایش قرار دادند.»
وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه سه شرکت روسیه را به فهرست تحریم‌های این کشور اضافه کرد.
وزارت خارجه آمریکا در این خصوص اعلام کرد که این سه شرکت را به دلیل انتشار سلاح های کشتار جمعی برای ایران، سوریه و کره شمالی مورد تحریم قرار داده است.
کارخانه ساخت ماشین آلات مسکو آوانگارد، مرکز آموزش موشک های پدافند هوایی گات‌چاینا و دفتر طراحی و ساخت سلاح تولا سه شرکت تحریم شده هستند.
وزارت خارجه روسیه در ادامه بیانیه خود آورده است: چنین بنظر می رسد آمریکا برای ازبین بردن نتایج مثبت دیدار مایک پمپئو وزیر امور خارجه این کشور از روسیه تلاش می کند و پس از دیدار وی در یک هفته اخیر برای دومین بار روسیه را تحریم کرد.
«جالب توجه است که چند روز پیش واشنگتن تحریم هایی را علیه واحد واکنش سریع «ترک» مستقر در جمهوری چچن اعمال کرد که وابسته به گارد ملی روسیه است و در واقع آمریکا تلاش می کند که مانع مبارزه با تروریسم شود و همینک نیز از کسانی که به سوریه برای مقابله با تروریست ها کمک می کنند، انتقام می گیرد.»
در این بیانیه خاطرنشان شده است: مقام های آمریکایی باید بدانند که خود را در چه وضع نامناسبی قرار می دهند و این نکته را هم باید ذکر کرد که اقدامات آنها به روابط روسیه و آمریکا و امکان برقراری همکاری های دوجانبه ضربه می زند.
آمریکا تاکنون بیش از 68 بسته تحریمی در مورد روسیه وضع کرده است.
اروپام*391*1346**

انتهای پیام /*