مجوز ارائه شامد به 200 هزار نرم افزار افزایش می یابد

1396/08/23 - 03:11:00 ب.ظ
مجوز ارائه شامد به 200 هزار نرم افزار افزایش می یابد

سید مرتضی موسویان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا مستقر در یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال، با بیان اینکه برای اعطای شامد با اپ استورها کار می‌کنیم و شامد به صورت ماشینی انجام می‌شود، اظهار داشت: هیچ نرم‌افزاری بدون مجوز شامد (شناسنامه دار کردن الکترونیکی محتوای دیجیتال) ارائه نخواهد شد.
رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: 53 نرم‌افزار از ابتدای تشکیل مرکز رسانه‌های دیجیتال تاکنون مجوز گرفته است، امروز مجوزی که برای نرم‌افزار ارائه می‌شود، با ارائه طرح شامد است.
وی با یادآوری اینکه 70 هزار سایت مجوز شامد گرفته‌اند درحالی که 200 هزار سایت فعال داریم، ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال سه چهارم سایت‌ها را شامددار کنیم.
موسویان اظهار کرد: 300 هزار کانال و گروه فارسی‌زبان داریم که از این تعداد هفت هزار و پانصد کانال فعال هستند و 40 درصد از این تعداد شامد دریافت کرده‌اند. رئیس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد که این رقم به 70 درصد افزایش یابد و ما همواره شاهد درصد بالاتری در این حوزه باشیم.
وی افزود: با آمدن نسل وب 3 در سال 2020 موضوع محرمانگی از بین می‌رود و باید نحوه زندگی در محیط را یاد بگیریم و به شناخت درست برسیم. رفتار سلبی در فضای مجازی نه تنها هزینه‌بر است بلکه امکان‌پذیر نیست.
رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: قدم بعدی ما در این مرکز نشان‌های هوشمند توصیف‌گرهایی در نظام رسانه ای است که بر بستر انتقال محتواست.
موسویان تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد که تمامی اقدامات لازم با بکار گیری ابزارهای قانونی برای اینکه محتوای سالم و ایمن و مفید در فضای مجازی تولید شود به کار ببندیم تا این فضا فرصتی برای رشد و ارتقای کاربران و مخاطبان باشد.
یازدهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال تا 26 آبان همه روزه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان و بازدیدکنندگان از این رویداد بزرگ رسانه ای در کشور است.
فراهنگ ** 1355 **1569** خبرنگار: علی اکبر قزوینیان **انتشار: علی حبیبی

انتهای پیام /*