ورزشگاه 6 هزار نفری سلماس پس از 10 سال افتتاح شد

1398/02/31 - 02:53:00 ب.ظ
ورزشگاه 6 هزار نفری سلماس پس از 10 سال افتتاح شد

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری روز سه شنبه در آیین بهره برداری از این طرح گفت: ورزش یک ضرورت برای جامعه است زیرا موجب نشاط در بین جوانان می شود.
وزیر ورزش و جوانان نیز با اشاره به اینکه 35 طرح نیمه تمام ورزشی در آذربایجان غربی وجود دارد، گفت: این طرح ها با توجه به هماهنگی های صورت گرفته تا پایان سال 1399 به بهره برداری می رسد.
مسعود سلطانی فر همچنین اعلام کر: استادیوم 15 هزار نفری شهرستان ارومیه نیز که قرار بود تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد، هفته دولت امسال افتتاح می شود.
فرماندار سلماس نیز در حاشیه آیین بهره برداری از این طرح ها به خبرنگار ایرنا گفت: گنجایش این ورزشگاه در ابتدا پنج هزار نفری تعریف شده بود که با اقدامات ویژه انجام شده به 6 هزار نفر افزایش یافت تا زمینه حضور بیشتر جوانان در مسابقات ورزشی فراهم شود.
مرتضی اصغری بیان کرد: با توجه ویژه دولت تدبیر و امید، 570 میلیارد ریال برای ساخت این طرح در شهرستان سلماس هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه این شهرستان تا پیش از افتتاح این طرح صاحب یک ورزشگاه یکهزار نفری بود، ادامه داد: با افتتاح این ورزشگاه در ورودی شهر از مسیر خوی، نیاز این شهرستان به استادیوم ورزشی مناسب تامین می شود.
به گزارش ایرنا ساخت ورزشگاه 6 هزار نفری سلماس تا پیش از دولت تدبیر و امید، راکد بود و با اهتمام ویژه دولت عملیات اجرایی آن تداوم یافت و امروز به بهره برداری رسید.
ساخت این استادیوم ورزشی سال 1388 در 10 هزار مترمربع آغاز و سپس دچار رکود شده بود اما تکمیل آن پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در اولویت قرار گرفت.
ورزشگاه 6 هزار نفری سلماس شامل زمین چمن مصنوعی، پیست دو و میدانی، سیستم روشنایی برای بازی های شبانه، سالن بدنسازی،سونا، رختکن و پارکینگ است.
همزمان با سفر رییس جمهوری و برخی از اعضای هیات دولت به آذربایجان غربی طی روز جاری 27 طرح عمرانی، خدماتی و زیربنایی در شهرستان های مختلف استان به بهره برداری رسید.
با افتتاح استادیوم 6 هزار نفری شهرستان سلماس، مساحت فضاهای روباز ورزشی در سلماس از 29 هزار مترمربع به 34 هزار متر مربع افزایش یافت.
سلماس در شمال آذربایجان غربی قرار دارد و جمعیت آن به حدود 200 هزار نفر می رسد.
9918/3072/518

انتهای پیام /*