34 مخاطره طبیعی در ایران ثبت شده است

1397/12/15 - 10:59:00 ق.ظ
34 مخاطره طبیعی در ایران ثبت شده است

علیرضا شهیدی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران مشهد افزود: یکی از اهداف این سازمان شناخت مخاطرات زمین شناسی است که می تواند کمک بزرگی برای سایر بخش های کشور باشد.
وی با بیان اینکه اکتشاف در توسعه پایدار کشور نقش مهمی دارد اظهار داشت: اکتشاف باعث می شود توزیع عادلانه ثروت در تمام مناطق کشور انجام شود.
وی گفت: بیشتر اکتشافات معادن مهم ایران در مناطق محروم قرار دارند که با این اکتشافات توزیع ثروت در تمام مناطق کم برخوردار میسر می شود.
شهیدی با بیان اینکه اکتشافات در دنیا به اتمام رسیده و همه به دنبال مخازن پنهان هستند، افزود: هم اکنون عمق اکتشافات مخازن پنهان در حوزه زمین شناسی در کشوری مانند آمریکا به 38 متر رسیده است در حالی که این میزان در ایران نیم متر است.
وی اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده در افق 1404 شناسایی 55 میلیون تن فولاد و ذخایر آهنی دنبال خواهد شد.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای کشف و شناسایی ذخایر پنهان کشور گفت: افزایش سه برابری اکتشافات در افق جدید برنامه ریزی شده است که این امر نیازمند اعتبارات کافی است.
شهیدی افزود: در مشهد 2 مخاطره شناسایی شده است که مهم ترین آن کمبود منابع آب است که به دنبال شناسایی منابع جدید آب از کوههای هزار مسجد هستیم و از سوی دیگر بیشتر دشت های استان فرونشست داشته اند.
3027/ 8005 / 6053

انتهای پیام /*