ایران در خط مقدم مبارزه با طرح های صهیونیستی قرار دارد

1398/03/01 - 09:14:00 ق.ظ
ایران در خط مقدم مبارزه با طرح های صهیونیستی قرار دارد

«خالد نعیم لودهی» روز چهارشنبه در مقاله ای که در روزنامه پاکستانی «دنیا» چاپ شهر اسلام آباد منتشر شد، افزود: در جهان امروز قدرت هایی که با مقاومت دیگر کشورها در برابر خواسته های خود مواجه می شوند به دنبال اجرای طرح تغییر حکومت و نظام هستند.
وی با اشاره به سیاست مخرب قدرت های جهان و تبعات ویرانگر آن بر کشورهایی نظیر لیبی، سوریه، عراق، افغانستان، کشورهای عربی، سودان، نیجریه، افزود: این قدرت ها اکنون در سدد تضعیف ایران و پاکستان هستند.
قائم مقام پیشین وزارت دفاع پاکستان اظهار داشت: دنیا شاهد عملکرد شفاف ایران در بحث توافق هسته ای است، موضوعی که طرف های اروپایی و آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز آن را بارها تایید کرده اند اما دولت ترامپ به صورت یکجانبه از برجام خارج شد.
وی خطاب نه حاکمان آمریکایی گفت که آنان چه مشکلی با ایران دارند؟ در حقیات جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که مانع بزرگی در مسیر عملی شدن طرح های آمریکایی-صهیونیستی در خاورمیانه است.
سپهبد بازنشسته ارتش پاکستان اظهار داشت: هیچ تردیدی در این موضوع وجود ندارد که آمریکا در میان دیگر قدرت های جهان و بیشتر از همه برای دسترسی به منافع خود گزینه جنگ را همیشه انتخاب کرده که این وضعیت باعث تشدید درگیری، هرج و مرج، ظلم و ستم و نابرابری را در کل جهان شده است.
وی حوادث اخیر برای چند نفتکش و کشتی تجاری در بندر فجیره امارات را یک حادثه ساختگی و جعلی دانست که آمریکا از این طریق به دنبال تشدید فشار بر ایران و توجیه کردن حضور نظامی خود در آب های خلیج فارس است.
خالد نعیم لودهی افزود: هدف اصلی واشنگتن و تل آویو برافروختن آتش جنگ میان ایران و کشورهای عرب در منطقه است و برای طرح آمریکایی حاضر هستند که این درگیری احتمالی، به رهبری آنان شروع شود.
وی توصیه کرد که منطقه ما متحمل جنگی جدید نیست، دیگران به دنبال درگیری میان ملل اسلامی هستند و اگر چنین وضعیتی رخ بدهد همانطور که اعتبار مسلمانان با تصمیم آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل و مشروعیت دادن به اشغال صهیونیست ها بر بلندی های جولان، زیر سوال رفت، وقوع هر نوع جنگ در منطقه نیز به جایگاه مسلمانان ضربه خواهد زد.
وزیر اسبق دفاع پاکستان خطاب به کشورهای اسلامی-عربی گفت که آنان می تواند جلوی تشدید بحران در منطقه را بگیرند اما شرط آن هوشیار کامل نسبت به توطئه های آمریکایی-صهیونیستی است و برای مشارکت در جنگ از سوی هیچ طرفی تحریک نشوند.
وی اظهار داشت: هوشیار کشورهای اسلامی-عربی باعث می شود تا آمریکا قبل از هرگونه درگیری با ایران، هزار بار به این موضوع فکر کند حال این موضوع هر چقدر برای صهیونیست ها غیرقابل قبول باشد، اما آمریکایی ها ریسک نخواهند کرد.
خالد نعیم خطاب به دولت پاکستان گفت که اسلام آباد باید رویکرد غیرجانبدار نسبت به تحولات منطقه اتخاذ کند و البته پاکستان همزمان باید برای تنش زدایی میان کشورهای برادر و اسلامی تلاش کند.
آساق*274**1663**

انتهای پیام /*