تلاش تروریست ها برای جبران خسارت های خود در شمال سوریه

1398/02/31 - 05:35:00 ب.ظ
تلاش تروریست ها برای جبران خسارت های خود در شمال سوریه

رسانه های نزدیک به تروریست ها روز سه شنبه از درگیری شدید گروه های تروریستی در شمال و شمال غرب حماه با ارتش سوریه خبر می دهند.
این درگیری ها که با انفجار یک خودرو بمبگذاری شده در خطوط دفاعی ارتش سوریه آغاز شد هم اکنون در محورهای دو شهرک قلعه المضیق و کفرنبوده متمرکز است.
خبرگزاری "ابا" رسانه اصلی گروه تروریستی تحریرالشام(جبهه النصره) نیز از عملیات گسترده تروریست ها برای بازپسگیری مناطق آزاد شده توسط ارتش سوریه در شمال حماه خبر داد.
در دو روز گذشته شمار زیادی تروریست به همراه تجهیزات گسترده از شرق استان حماه و شمال و غرب حلب به شمال و شمال غرب حماه و به منظور مقابله با ارتش سوریه منتقل شده اند.
درگیری ها درحالی در این مناطق شدت گرفته است که درخواست تروریست ها برای عقب نشینی ارتش سوریه از مناطق آزاد شده به منظور توافق با آتش بس پیشنهادی روسیه با مخالفت روبرو شده است.
ارتش سوریه در چند روز گذشته بیش از 19 شهرک، روستا و مزرعه از جمله شهرک های قلعه المضیق و کفرنبوده را از گروه تروریستی تحریرالشام و دیگر تروریست های وابسته پاکسازی کرده است.
در چند روز گذشته و با افزایش نقض آتش بس در استان های حلب، حماه و ادلب توسط تروریستها، ارتش سوریه و جنگنده های روسی مواضع تروریست ها را در این مناطق زیر آتش سنگین خود گرفته اند.
نیروهای سوری از روز شنبه 21 اردیبهشت موفق شدند تا در جریان عملیات خود بخش هایی از شمال و شمال غرب استان حماه و جنوب غرب استان ادلب را از اشغال گروه های تروریستی آزاد کنند.
«ولادیمیر پوتین» و «رجب طیب اردوغان» روسای جمهوری روسیه و ترکیه 17 سپتامبر 2018 (26 شهریور 1397) در شهر «سوچی» روسیه درباره ادلب به توافقی دست یافتند که براساس آن مقرر شد تا 15 اکتبر (23 مهر 1397) منطقه عاری از سلاح تا عمق 15 تا 20 کیلومتری در خطوط تماس نیروهای دولت سوریه و عناصر مخالف در ادلب ایجاد شود و مقامات نظامی ترک و روس بر این روند نظارت داشته باشند.
منابع نزدیک به ارتش سوریه می گویند که این توافق به دلیل ناتوانی ترکیه در انجام تعهد خود به طور کامل اجرا نشد و گروه های تروریستی به صورت روزانه به نقض این توافق اقدام می کنند و علاوه بر حمله به مواضع ارتش، غیرنظامیان را نیز در مناطق مختلف هدف قرار می دهند.
شبک**6116**1708

انتهای پیام /*