نارضایتی خبرنگاران میامی ازدعوت گزینشی به برنامه های خبری

1398/02/26 - 10:49:00 ق.ظ
نارضایتی خبرنگاران میامی ازدعوت گزینشی به برنامه های خبری

به گزارش ایرنا ، این موضوع یکی از مشکلات همیشگی خبرنگاران برخی رسانه هاست که در مناطق مختلف به شکل های گوناگون دیده می شود.
انتخاب گزینشی برخی از خبرنگاران به نشست های خبری سالهاست درشهرستان میامی مرسوم می باشد ، گویا برخی مدیران از حضور خبرنگاران رسانه های مختلف در نشست های خبری واهمه دارند.
به گفته این خبرنگاران ، برخی مسوولان شهرستان میامی انعکاس اخبار و گزارش های انتقادی را تحمل نمی کنند و به همین دلیل از آن ها برای پوشش برنامه ها دعوت نمی شود.
سعیدمنصوری خبرنگار یکی از خبرگزاری های بزرگ کشور در گفت و گو با ایرنا با بیان این که به بیشتر نشست های خبری دعوت نمی شود؛ افزود: برخی از مسئولان میامی از امور خبری اطلاعی ندارند ، از خبرنگارانی که گزارش و اخبار انتقادی تهیه می کنند دوری کرده و می خواهند بر خلاف واقعیت همه امور را مطلوب جلوه دهند.
وی به نداشتن اختیار مصاحبه برای برخی مدیران شهرستان هم اشاره کرد و گفت : این قبیل مدیران برای گرفتن اطلاعات ، خبرنگاران را به مرکز استان حواله می کنند.
مجید مقدسی خبرنگار یک پایگاه خبری در شهرستان میامی هم با ابراز باگلایه از نحوه برخورد برخی مدیران و بویژه مسئولان روابط عمومی آن ها، به ایرنا گفت : این برخورد مسوولان شائبه عملکرد ضعیف آن ها را در اذهان خبرنگاران ایجاد می کند.
وی تصریح کرد: نیازاست مردم در جریان مسائل روز جامعه خود باشند چرا که این حق آنهاست و نباید برخورد گزینشی با خبرنگاران صورت پذیرد.
ایمان نوری خبرنگار یکی دیگر از خبرگزاری های سراسری با اشاره به اهمیت کارخبری به خبرنگار ایرنا گفت : خبرنگاران برای رفع مشکلات مردم و توسعه منطقه تلاش می کنند ، انتظار آنان برای برخورد صحیح مدیران ومسئولان روابط عمومی دستگاه های اجرایی خواسته زیادی نیست.
نوری اظهارداشت: در این شهرستان خبرنگارانی که برای رفع مشکلات مردم می نویسند مورد بی محبتی مسوولان قرار می گیرند.
*** روزخبرنگار
مشکل دعوت گزینشی از سوی برخی مسوولان میامی حتی در روز خبرنگار هم وجود دارد.
به گفته این خبرنگاران ، در روزی که به پاسداشت زحمت بی چشمداشت آن ها نامگذاری شده ، فقط از برخی خبرنگاران تجلیل می شود.
درشهرستان میامی بیش از 10 خبرنگار برای رسانه های سراسری و منطقه ای کار می کنند.
7357/6167

انتهای پیام /*