سربازان ولایت در ارتش کمک به هم نوع را افتخار خود می دانند

1396/09/16 - 03:45:00 ب.ظ

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، امیر دریادار دوم عرشه ستاد سید حسین شریفی نسب روز پنجشنبه در حاشیه چهارمین و آخرین روز از برگزاری رزمایش بزرگ مردم یاری و امدادرسانی محمدرسول الله(ص) این مطلب را در جمع خبرنگاران عنوان کرد.
وی ادامه داد: این رزمایش بزرگ در راستای ارتقاء سطح بهداشت و درمان مردم در مناطق محروم و کم تر برخوردار شرق و جنوب شرق کشور در دستور کار فرماندهی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارتش قرار گرفت و با استقبال مردم محروم و کم تر برخوردار قرار گرفت.
فرمانده منطقه سوم نبوت نداجا توضیح داد: طرح مردم یاری و امدادرسانی ارتش در راستای خدمت رسانی مهرورزانه به مردم بنا نهاده شده و پرسنل آجا از اول انقلاب، دوران دفاع مقدس و زمان حاضر ثابت کرده اند که هر جا که لازم و نیاز بوده در خدمت به مردم و دفاع از کشور دفاع همواره آماده و محیا هستند.
دریادار دوم شریفی نسب یادآور شد: ما به عنوان سربازان ولایت در ارتش جمهوری اسلامی ایران در اجرا و برگزاری طرح مردم یاری و امدادرسانی معتقدیم اعتماد متقابل مردم و نیروهای مسلح به یکدیگر می تواند باعث امنیت پایدار در جامعه و کشور شود.
وی با بیان گوشه ای از خدمات ارائه شده از سوی سپیده پوشان نیروی دریایی راهبردی ارتش در این رزمایش بزرگ فقط به بحث روانشناسی و مشاوره به مردم منطقه محروم و کم تر برخوردار منطقه کنارک و سواحل مکران پرداخت و گفت: در این مناطق پزشکان و روانشناسان حاضر در این رزمایش در خصوص افسردگی، زندگی با فرد افسرده، خودکشی، افسردگی پس از زایمان، نوجوانی و جوانی، کودکان، ازدواج، اعتیاد و نظایر آن به مشاوره و راهنمایی مراجعه کنندگان پرداختند.
فرمانده منطقه سوم نبوت نداجا اضافه کرد: سنجش هوش کودکان، غربالگری شنوایی نوزادان و آنچه که به کودک باید گفت از دیگر اقدامات تاثیر گذار پزشکان و روانشناسان حاضر در این رزمایش بزرگ بود که با استقبال مراجعه کنندگان به این گروه از پزشکان انجام شد.
رزمایش بزرگ مردم یاری و امدادرسانی محمد رسول الله(ص) ارتش با پیام مهرورزی که از روز دوشنبه 13 آذر ماه آغاز شده بود عصر پنجشنبه 16 آذر در استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی با دستیابی به تمامی اهداف بهداشتی و درمانی خود به مردم محروم و کم برخوردار دو استان یادشده پایان یافت.
هدف از برگزاری این رزمایش بزرگ مردمیاری و امدادرسانی ارتش ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم محروم و کم تر برخوردار مناطق شرق و جنوب شرق کشور به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت بود.
در این طرح مردمیاری و امداد رسانی پزشکان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه ایرانشهر(بخش بمپور و روستاهای همجوار) و شهرستان خاش (بخش ده رئیس و روستاهای همجوار) که در مجموع 160 هزار تن هستند به بیماران و مراجعه کنندگان به سامانه بیمارستانی خدمات درمانی و بهداشتی ارائه کردند.
همچنین با برنامه ریزی های انجام شده پزشکان نیروی هوایی ارتش نیز در شهرستان کنارک(منطقه کهیر) با پوشش جمعیتی 15 هزار نفر به ارائه خدمات متنوع بهداشتی و درمانی پرداختند.
در اجرا و برگزاری این رزمایش بزرگ مردم یاری و امدادرسانی پزشکان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش نیز ویزیت رایگان مردم محروم و کم تر برخوردار را در استان خراسان جنوبی(بیرجند و منطقه سربیشه در سه بخش درح، مرکزی و مود) با پوشش جمعیتی 20 هزار نفر انجام داد.
پزشکان نیروی دریایی ارتش نیز در منطقه پسابندر و سواحل مکران با پوشش جمعیتی 25 هزار نفر ویزیت رایگان مردم محروم و کم تر برخوردار این مناطق را انجام دادند.
پزشکان عمومی، متخصصان طب اورژانس، مغز و اعصاب، قلب و عروق، زنان و زایمان، ارتوپدی، چشم، گوش و حلق و بینی، پوست، دندانپزشک، متخصص عفونی و جراحان عمومی و تخصصی در اجرا و برگزاری طرح مردم یاری و امدادرسانی محمد رسول الله(ص) ارتش در استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی حضور داشتند.
در این رزمایش بزرگ از سامانه ها و تجهیزات مختلفی از جمله اتاق های عمل سیار، سونوگرافی، رادیولوژی، آزمایشگاه، دندانپزشکی پورتابل و قابل حمل، اکو، امکانات مرتبط با بیماری های زنان و نظایر آن برای خدمات رسانی مطلوب تر به مراجعه کنندگان به گروه های پزشکی استفاده شد.
در این رزمایش بزرگ و منسجم تمام تخصص های پزشکی و درمانی مورد نیاز مردم محروم و کم تر برخوردار دو استان سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی در بیمارستان های صحرایی ارائه کردند و علاوه بر این، تیم های سیار پزشکی نیز به مناطقی که مردم به آن دسترسی به بیمارستان ها را ندارند اعزام شدند و آموزش های بهداشتی نیز به مدارس سطح منطقه ارائه داده شد.
اجتمام (3)** 7029**1418
خبرنگار: فرهاد شرف پور ** ناشر: مریم برزآبادی

انتهای پیام /*