فردا موج بارشی جدیدی وارد کشور می شود

1397/10/11 - 04:45:00 ق.ظ
فردا موج بارشی جدیدی وارد کشور می شود

فریبا گودرزی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: امروز شمال غرب تا حدودی بارش خواهد داشت اما تا ظهر هوای آن مناطق نیز صاف می شود.
وی اظهار داشت: با ورود موج بارشی جدید از جنوب غرب به تدریج غرب، دامنه های جنوبی البرز ، استان هایی مانند قزوین، البرز، تهران و برخی از مناطق مرکزی را در بر می گیرد که بارش باران و برف را در این مناطق به همراه خواهد داشت.
وی ادامه داد: پنج شنبه این سامانه تقویت می شود و دامنه فعالیت آن شمال غرب، دامنه های البرز مرکزی، استان بوشهر و تا شمال فارس گسترش می یابد و برخی از مناطق شرق کشور را در بر می گیرد.
گودرزی گفت: روز پنج شنبه به علت ریزش هوای سرد بارش ها در سواحل خزر آغاز می شود که بر این اساس سواحل و شمال شرق کشور بارش خواهد داشت.
وی افزود: این موج جنوبی پنج شنبه تقویت می شود و تا مرکز و شرق گسترش می یابد و شمال هم با نفوذ آن سامانه پرفشار بارش ها شروع می شود در واقع پنج شنبه در بیشتر مناطق کشور بارندگی داریم.
کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: پنج شنبه شدت بارش ها در شمال خوزستان ، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلیویه و بویراحمد، مرکزی، جنوب همدان و البرز خواهد بود.
وی اظهار داشت: در این روز برای دامنه های البرز و زاگرس به علت بارش برف لغزندگی جاده های کوهستانی ، مه آلوده بودن و کاهش دید پیش بینی شده است و در جنوب کشور مانند خوزستان و شمال بوشهر رگبار و رعد و برق همراه با آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطخ آب رودخانه ها همراه خواهد بود.
به گفته وی، از بعدازظهر چهارشنبه تا پنج شنبه غرب خلیج فارس مواج است.

*** احتمال بارش برف در تهران / گرمترین و سردترین نقاط کشور
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: تهران امروز گاهی وزش باد خواهد داشت و از اواخر وقت چهارشنبه و طی روز پنج شنبه شرایط برای بارش باران و برف فراهم می شود، هوا نیز از چهارشنبه تا جمعه در سطح استان تهران 3 تا 4درجه سردتر می شود، کمینه دمای امروز صبح پایتخت 3 درجه بود و بیشینه امروز آن به 11 درجه می رسد.
گودرزی گفت: زرآباد در سیستان و بلوچستان و میناب با 28 درجه بالای صفر و زرینه در استان کردستان 12 درجه زیر صفر و شهر کرد 10 درجه زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.
علمی 9014**2017

انتهای پیام /*