گذشت و صبر آیت الله هاشمی مثال زدنی بود

1395/10/22 - 06:19:00 ب.ظ
گذشت و صبر آیت الله هاشمی مثال زدنی بود

به گزارش ایرنا، شیخ عبدالرحیم خطیبی روز چهارشنبه در سوگواره آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد النبی (ص) قشم عنوان کرد: آیت الله در طول دوران حیات سیاسی خود با بی حرمتی ها و بی انصافی ها روبرو شد اما با صبوری سکوت اختیار کرد و بهشتی وار زیست و از دنیا رفت.
وی افزود: هاشمی رفسنجانی استوانه نظام، شمع فروزان انقلاب، یار دیرین و وفادار به امام امت همه را با ارتحال خود غافلگیر کرد و به عزا نشاند زیرا شخصیت بی مانند و بی بدیلی داشت که مانند حضرت ابراهیم (ع) از همه چیز خود برای سرافرازی نظام و انقلاب گذشت.
امام جمعه اهل سنت قشم بیان کرد: چنان ارتحال آیت الله هاشمی غافلگیر کننده بود که حتی آنهایی که در مورد وی بی انصافی روا می داشتند، فرصت مغفرت نیافتند تا همه چیز به دادگاه عدل الهی بماند، شاید که گذشت و بردباری وی در آنجا به یاری بدخواهان برسد.
او اضافه کرد: آیت الله ها نیک زیست و با دستی پر از دنیا رفت و بدرقه میلیونی مردم و ریختن اشک های جانسوز، پیام پر محتوای مقام معظم رهبری و خوانده شدن نماز توسط ایشان جوابی دندان شکن به همه یاوه گویان بود.
خطیبی عنوان کرد: جهان بینی ژرف و دقیق وی نسبت به بسیاری مسایل دینی، سیاسی و اجتماعی و اتکال وی به پروردگار انسان را شگفت زده می کرد زیرا بسیاری از توصیه ها و پیش بینی های وی دقیق و حساب شده بود و امروز تنها گوشه ای از آنها درک می شود.
وی نیت پاک و صداقت گفتاری و رفتاری را از دیگر صفات برجسته آیت الله هاشمی عنوان کرد و افزود: قضاوت عموم ماهیت و عملکرد اشخاص را به خوبی نشان می دهد و از این رو اقبال مردم به وی نشان از جهت گیری درست او در اعتدال، عقلانیت، پرهیز از افراط و تفریط و وحدت اسلامی بود.
امام جمعه اهل سنت قشم ادامه داد: تفاوت بارز او با بسیاری مدعیان و دلواپسان این بود که آنها براساس احساس یا هوای نفس موضع می گیرند درحالی که اگر عقل در سیطره نفس باشد، دیگر تصمیم گیری درست ممکن نیست و از این رو با ادعای دلسوزی در واقع به پیکره نظام ضربه وارد می کنند.
او ادامه داد: برخلاف بدخواهانش آیت الله متقی و در مدیریت فکر، شهوات، اعضا و احساسات توانا و به جد پیگیر تحقق عدالت اجتماعی بود و تخفیف (کم فروشی) را منحصر به تجارت نمی دانست و در روابط بین دولت و ملت نیز بر ادای حق تاکید داشت که این دیدگاه و تفسیر خاص از کلام خدا نشان از ژرفای نگاه و اندیشه مرحوم هاشمی رفسنجانی بود.
آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی یکشنبه شب در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
پیکر وی روز گذشته پس از اقامه نماز توسط مقام معظم رهبری ، با حضور چشمگیر اقشار مختلف مردم و مسئولان از مقابل دانشگاه تهران تشییع و طی آیینی با شکوه در جوار امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به خاک سپرده شد.
او یار دیرین امام و رهبری، عضو شورای انقلاب، جانشین امام خمینی (ره) به عنوان فرمانده کل قوا، فرمانده جنگ در دوران دفاع مقدس، 2 دوره رییس جمهور، سه دوره رئیس مجلس شورای اسلامی و سال ها رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود و یکی از شخصیت های تاثیرگذار در تاریخ ایران و انقلاب اسلامی به شمار می رود.
انتشار دهنده: محمد ملاحمزه زاده
8123

انتهای پیام /*