دفتر منطقه ای اکو در مازندران افتتاح شد

1397/11/06 - 08:28:00 ق.ظ
دفتر منطقه ای اکو در مازندران افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، دفتر موسسه فرهنگی اکو با حضور محمدمهدی مظاهری رییس این موسسه در بابل افتتاح شد.
رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در مراسم افتتاح این دفتر که با بازدید از دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی فیلم وارش نیز همراه بود، گفت: جشنواره وارش فرصتی برای توسعه روابط فرهنگی کشورهای عضو اکو است.
مظاهری با بیان این که هنر و فیلم یکی از شاخص‌های اساسی دیپلماسی فرهنگی و زبان ملت‌هاست، افزود: مؤسسه اکو می‌تواند نگاه بین‌المللی به این جشنواره را تقویت کرده و با حضور کشورهای عضو اکو و کشورهای ناظر همکاری خوبی برای توسعه روابط فرهنگی داشته باشد.
وی با اشاره به محرک بودن این قبیل رویدادهای فرهنگی با نگاه به فرهنگ اقوام در کشورهای همسایه در عرصه دیپلماسی فرهنگی، اظهار داشت: به مناسبت برگزاری نهمین جشنواره بین ‌المللی فیلم وارش بحث همکاری‌ های منطقه ای کشورهای عضو اکو در استان مازندران مطرح شد و اکنون با آغاز به کار دفتر منطقه ای اکو در شهر بابل، این فرصت بیشتر مورد توجه اکو و کشورهای عضو قرار خواهد گرفت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز گفت: با توجه به اهمیت برگزاری این جشنواره بین المللی فیلم فجر، موسسه فرهنگی اکو با ظرفیت های خوبی که دارد در کنار جشنواره خواهد بود.
محمود شالویی افزود: افتتاح دفتر منطقه ای موسسه فرهنگی اکو در شهر بابل همزمان با شکل گیری دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی فیلم وارش اتفاق مبارکی است. با توجه به استقبال هنرمندان داخلی و خارجی از این رویداد بین المللی، با همکاری موسسه فرهنگی اکو یک جریان پرشتاب فرهنگی را شاهد خواهیم بود.
وی گفت: با حضور کشورهای عضو اکو می توانیم پیوند جهانی پیدا کنیم. زبان هنر، زبان التفات و پیوند ملت هاست. ما به عنوان یک کشور قوی در حوزه فرهنگی هنری می توانیم در این ارتباط استمرار داشته باشیم.
سازمان منطقه ‌ای اکو سال 1985 توسط دولت‌های ایران، پاکستان و ترکیه به منظور توسعه همکاری‌ های اقتصادی، فنی و فرهنگی میان کشورهای عضو تاسیس شد. در حال حاضر علاوه بر 3 کشور مؤسس این سازمان بین المللی، کشورهای ازبکستان، افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان و قرقیزستان نیز عضو اکو هستند.
نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش اردیبهشت 1398 در مازندران برگزار خواهد شد.
9927/1654

انتهای پیام /*