سخنان کوشنر تلاش برای جعل تاریخ قدس است

1397/06/23 - 01:27:00 ب.ظ
سخنان کوشنر تلاش برای جعل تاریخ قدس است

به گزارش روز جمعه خبرگزاری فلسطینی "وفا "،"ابو ردینه" گفت: سخنان کوشنر در گفت وگو با روزنامه آمریکایی "نیویورک تایمز" ناشی از جهل وی به واقعیت درگیری فلسطینی -اسرائیلی است.
وی افزود: صلح برقرار نخواهد شد مگر از طریق تشکیل دو کشور و بر اساس قوانین بین المللی و قطعنامه های نشست های عربی، قدس شرقی پایتخت فلسطین باقی خواهد ماند.
وی تصریح کرد: تداوم انکار حقایق تاریخی و دینی مردم فلسطین ،منطقه را نا امن خواهد کرد.
"ابوردینه" تاکید کرد: رویکردهای آمریکا ناشی از جانبداری کورکورانه از مفاهیم جعلی وبیانگر شکست کامل تلاش های آن به دلیل عدم اتکا به حقایقی است که می تواند به تحقق صلح واقعی ودائم منجر شود.
وی تاکید کرد مردم فلسطین هرگز در برابر فشارها ، تحریم ها وسیاست باج خواهی تسلیم نخواهند شد.
"کوشنر " در گفت وگو با روزنامه آمریکایی"نیویورک تایمز" ادعا کرد: فلسطینی ها به دلیل توهین به دولت آمریکا ،سزاوار قطع کمک مالی این کشور هستند.
وی مدعی شد تصمیم به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل وانتقال سفارت آمریکا به آن ،اعتبار ترامپ را در اجرای وعده های انتخاباتی اش افزایش می دهد.
وی بر گام برداشتن به سمت اجرای طرح سازش موسوم به صلح آمریکا تاکید کرد.
دولت آمریکا ظرف چند هفته گذشته کمک های مالی خود به فلسطینیان از جمله حمایت مالی از بیمارستان های قدس وطرح های فلسطینی وکمک مالی به آژانس امداد رسانی اونروا را قطع ودفتر تشکیلات خودگردان فلسطین در واشنگتن را تعطیل کرد.
خاورم** 1453**3404

انتهای پیام /*