آماده باش 120 گروه امدادی در محورهای ارتباطی چهارمحال و بختیاری

1396/11/24 - 07:49:00 ب.ظ
آماده باش 120 گروه امدادی در محورهای ارتباطی چهارمحال و بختیاری

به گزارش ایرنا، ستار فرهادی عصر سه شنبه به خبرنگاران رسانه های گروهی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به وزش باد شدید، احتمال وقوع سیلاب و امکان آبگرفتگی معابر چهارمحال و بختیاری این گروه ها با استقرار در محورهای ارتباطی استان، به حالت آمده باش درآمدند.
وی تصریح کرد: هم اینک تمامی محورهای ارتباطی چهارمحال و بختیاری باز است اما رانندگان وسایط نقلیه باید از سفرهای غیرضرور خودداری کرده یا خودرو خود را به زنجیر چرخ، سوخت کافی، مواد خوراکی و سایر تجهیزات زمستانی مورد نیاز مجهز کنند.
وی آمادگی این استان برای هرگونه مقابله با حوادث پیش بینی نشده اعلام کرد.
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری نیز غلطت ذرات آلاینده ها در هوای استان را در بعدازظهر امروز سه شنبه ناسالم و در وضعیت هشدار اعلام کرد.
مهرداد قطره سامانی، منشاء آلودگی هوای چهارمحال و بختیاری داخلی و هم اینک غلطت آلاینده های هوا در ایستگاه شهرکرد بین 180 تا 230 میکروگرم قرار دارد.
همچنین سرعت وزش باد در سامان و بروجن از توابع چهارمحال و بختیاری به 90 کیلومتر بر ساعت و در شهرکرد 85 کیلومتر بر ساعت رسیده که باعث فعال شدن چشمه های گرد و خاک و آلوده شدن هوای استان شده است.
خشکسالی های دهه اخیر، کاهش نزولات آسمانی و کم شدن شدید منابع آب چهارمحال و بختیاری از مهمترین عوامل فعال شدن کانون های تولید ریزگرد و گرو و غبار در این استان محسوب می شود.
خبرنگار: وحید رئیسی دهکردی**انتشاردهنده:جهانبخش صفری
7362/6021

انتهای پیام /*