نزدیک به سه هزار تن در مسابقه های ویژه سوادآموزان شرکت کردند

1398/03/01 - 11:01:00 ق.ظ
نزدیک به سه هزار تن در مسابقه های ویژه سوادآموزان شرکت کردند

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا قاسمی نیا روز چهارشنبه در آیین تجلیل از منتخبان مسابقه های فرهنگی – آموزشی ویژه سوادآموزان در تالار آموزش مرکز آموزشی – رفاهی فرهنگیان افزود: مسابقه فیلم کوتاه 2 دقیقه ای با موضوع سوادآموزی برای نخستین بار به عنوان یک کار جدید در استان قم برگزار شد که ان شاءالله در سال های آتی این مسابقه به صورت کشوری برگزار خواهد شد.
وی با بیان این که لازم است که استفاده سودمند و اثربخش از فناوری های نوین مانند تلفن همراه را به مردم آموزش دهیم، ادامه داد: برگزاری مسابقه فیلم کوتاه 2 دقیقه ای با موضوع سوادآموزی ویژه سوادآموزان و آموزش دهندگان بدین منظور انجام شد.
وی خاطرنشان کرد: در مسابقه فیلم کوتاه 2 دقیقه ای با موضوع سوادآموزی ویژه سوادآموزان و آموزش دهندگان؛ 30 فیلم کوتاه به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که در نهایت 23 فیلم برگزیده شدند.
قاسمی نیا با اشاره به برگزاری مسابقه سالانه پرسش مهر ریاست جمهوری ویژه دانش آموزان گفت: این مسابقه به پیشنهاد استان قم به صورت ملی برای اولین بار برای سوادآموزان سطح کشور نیز برگزار شد.
وی خاطرنشان کرد: در مسابقه سالانه پرسش مهر ریاست جمهوری یک هزار و 438 تن از سوادآموزان استان قم شرکت کردند که در نهایت 54 تن برگزیده شدند.
وی با تاکید بر ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح جامعه گفت: مسابقه کتابخوانی با عنوان« حمایت از کالای ایرانی» نیز سال گذشته به صورت ملی برگزار شد.
قاسمی نیا بیان کرد: در مسابقه کتابخوانی با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» نیز از استان قم یک هزار و 369 تن شرکت کردند که 40 تن برگزیده شدند.
وی همچنین بر امر سوادآموزی در سطح جامعه با مشارکت همگان تاکید کرد و گفت: هدف ما، از سوادآموزی و برگزاری چنین مسابقه هایی؛ باورمندی سوادآموزان از توانمندی های خودشان است.
وی خاطرنشان کرد: تلاش و کوشش می کنیم فرهنگ کتابخوانی را در میان سوادآموزان ترویج و تبیین کنیم که در این راستا سال گذشته برای نخستین بار نشست کتابخوانی ویژه سوادآموزان در استان قم برگزار شد.
وی در بخش دیگر سخنان خود، با اشاره به میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) دومین اختر تابناک امامت و ولایت، بر تبیین و ترویج معارف اسلامی در جامعه و پیروی از سیره اهل بیت(ع) تاکید کرد و گفت: باید از فرصت ماه مبارک رمضان برای کسب فیض از این ضیافت الهی بهره برد.

* در افزایش شاخص سواد علمی و فرهنگی کشور تلاش کنیم
مدیرکل آموزش و پرورش قم نیز در این آیین گفت: امروز برای پیشرفت، رشد و بالندگی کشور نیاز است تا در شاخص سواد علمی و فرهنگی رشد یابیم و افراد بتوانند به نحو احسن با اشخاص گوناگون، چه در داخل خانواده و چه در جامعه ارتباط برقرار کنند.
حمیدرضا شیخ الاسلام با تاکید بر امر سوادآموزی در سنین مختلف در جامعه افزود: سواد علمی و فرهنگی برای همه سنین ضروری است و باید داشته ها، تجربه ها و سوادهای خود را در امور گوناگون به یکدیگر منتقل کنیم.
وی با تاکید بر امر سوادآموزی با مشارکت و همکاری همه نهادها و قشرهای مختلف جامعه اظهار کرد: معاونت سوادآموزی این اداره کل آمادگی لازم را برای زیر پوشش قرار دادن افراد بی سواد، به ویژه در سنین 10 تا 49 سال را دارد.
وی با تقدیر از افرادی که با تلاش توانستند در این سه مسابقه به مقام های برتر دست یابند، گفت: این موفقیت و نیز کسب پیروزی در زمینه های دیگر، همه به برکت سوادآموزی است، از این رو باید در فرهنگ سازی برای کسب دانش و مطالعه در جامعه سعی کنیم.

* نهمین جشنواره ملی کتاب رضوی برگزار می شود
مسئول روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی قم نیز در این مراسم، با اشاره به برگزاری نهمین دوره جشنواره ملی کتاب رضوی گفت: این جشنواره از سری برنامه های هفدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است که توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.
مریم افشاری مهلت شرکت در این مسابقه را تا 28 خردادماه جاری اعلام و اظهار کرد: این جشنواره در موضوع های امام رضا(ع)، حضرت فاطمه معصومه(س)، حضرت احمد ابن موسی(ع) و بخش ویژه آن درباره حضرت ابن الرضا امام جواد(ع) ترتیب می یابد.
وی با تاکید بر ضرورت مطالعه کتاب برای همه افراد جامعه از جمله سوادآموزان افزود: این جشنواره کتابخوانی برای سنین مختلف و همه اعضای خانواده در سه رده «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» برگزار می شود و علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به تارنمای جشنواره به نشانی اینترنتی www.razavi.iranpl.ir مراجعه کنند.
در این آیین از برگزیدگان سوادآموز و آموزش دهنده در سه مسابقه کتابخوانی حمایت از کالای ایرانی، انشانویسی پرسش مهر ریاست جمهوری و فیلم کوتاه 2 دقیقه ای تجلیل و تقدیر به عمل آمد.
در این مراسم تعدادی از منتخبان آثار خود را ارائه کردند، آیین مذکور از سوی معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش قم با حضور تعدادی از سوادآموزان، آموزش دهندگان سوادآموزی و مسئولان آموزش و پرورش قم برگزار شد.
7406/ 6133/

انتهای پیام /*