ملت ایران آماده قطع دست هر متجاوزی است

1398/03/03 - 10:40:00 ق.ظ
ملت ایران آماده قطع دست هر متجاوزی است

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد سعیدی درخطبه های نماز جمعه قم در مصلای قدس، افزود: ما ملت مسلمان و صلح طلب ایران، هیچ گاه جنگ طلب نبوده و نیستیم، اما امروز مصمم‌تر و دشمن شناس تر از گذشته آماده ایم رسالت تاریخی خود را به انجام رسانیم و دست هر متجاوزی که قصد ماجراجویی در منطقه را دارد، قطع کنیم.
وی در ادامه با گرامیداشت سالروز حماسه آزاد سازی خرمشهر، بیان کرد: فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس در سال ۶۱، نقطه عطف جنگ تحمیلی بود که در جریان آن مستکبران و همراهان آنان در منطقه سیلی سختی از نظام اسلامی و ملت ایران خوردند که نباید آن را فراموش کنند.
وی گفت: جنگ تحمیلی علیه ملت ایران استثنایی ترین جنگ در عصر جهان دوقطبی معاصر بود، همه جنگ های منطقه‌ای در این زمان به صورت نیابتی از جانب دو قطب شرق و غرب صورت می‌گرفت، اما در جنگ تحمیلی، ایران اسلمی یک طرف و در طرف دیگر شرق و غرب به صورت هماهنگ حضور داشتند.
آیت الله سعیدی گفت: دفاع مقدس یکی از سخت‌ترین آزمون‌های شجاعت و مقاومت ملت ایران بود که ایستادگی مردم ما در برابر تهاجمی بزرگ و جهانی را نشان و درسی بزرگ به دشمنان داد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنگ اقتصادی دشمنان بیان کرد: از دولتمردان و همه مسئولان کشور می‌خواهیم در این جنگ اقتصادی با تدبیر و برنامه ریزی و حمایت از متخصصان و تولید کنندگان داخلی و جوانان انقلابی، محاصره اقتصادی دشمن را بشکنند و به جهان نشان دهند ملت ایران برای عبور از این شرایط راه‌های زیادی دارد و با وجود قطع صادرات نفت می‌تواند به شکوفایی اقتصاد خود ادامه دهد.
وی همچنین ضمن قدردانی از اقدامات انقلابی و ارزشمند قوه قضائیه برای سالم سازی محیط فعالیت‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در کشور، افزود: از قوه قضائیه می‌خواهیم با اخلالگران و مفسدانی که به دنبال ایجاد راه نفوذ دشمن و ورود آن به عرصه‌های یاد شده هستند، با جدیت برخورد کنند.
خطیب نماز جمعه قم گفت: تیم اقتصادی دولت باید منسجم تر عمل کند چرا که در حال حاضر قیمت‌ها در بازار نابسامان است و مردم انتظار فعالیت بیشتر در این زمینه را دارند، البته نقش خود مردم نیز در این زمینه بسیار مهم است.
وی در ادامه با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با دانشجویان کشور، بیان کرد: ایشان در این دیدار مسیر پیشرفت کلی نظام را در چارچوب بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تبیین فرمودند و با ارائه راهکارهای ورود جوانان به عرصه‌های مدیریتی کشور از آنان خواستند در این حرکت بیش از پیش نقش آفرین باشند.
آیت الله سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اهمیت روز قدس، گفت: روز قدس و راهپیمایی آن، دارای اهمیت ویژه است، در این روز مردم مسلمان ایران در بهترین ایام و زمان‌ها با زبان روزه به یکی از وصایای مهم مولای متقیان حضرت علی (ع) مبنی بر حمایت از مظلوم در برابر ظالم عمل می‌کنند.
وی افزود: امروز صهیونیست‌ها بدترین و شرورترین دشمن مسلمانان هستند، اینها نه تنها در سرزمین‌های اشغالی بلکه در سراسر جهان به ظلم و جنایت می‌پردازند.
وی ادامه داد: امام راحل از همه مسلمانان خواستند در روز قدس همزمان با مردم ایران علیه صهیونیست‌ها فریاد برآوردند و ملت مظلوم فلسطین را یاری کنند؛ رژیم صهیونیستی بداند که مسلمان مصمم اند تا براندازی این جنانیتکاران از پای ننشینند.
خطیب نماز جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت رعایت ارزش‌های فرهنگی در شهر کریمه اهل بیت (ع)، گفت: همه می‌دانیم که قم حرم اهل بیت (ع) مرکز حوزه‌های علمیه و حضور مراجع تقلید و خاستگاه انقلاب اسلامی است؛ امروز دشمنان اسلام و انقلاب برای از بین بردن این جایگاه مهم و از بین بردن ارزش‌های دینی در قم برنامه ریزی گسترده‌ای دارند و در حال اجرای نقشه شوم خود میان نوجوانان، جوانان و خانواده‌ها هستند.
وی افزود: برای مقابله با این توطئه شوم، مردم، مسئولان و خانواده‌های قمی باید در صحنه دفاع از ارزش‌های اسلامی حاضر باشند؛ آنچه از جوانان غیرتمند قمی انتظار می‌رود این است که ضمن حفظ خود و خانواده‌هایشان، مقابله منسجم و هماهنگی با این مفاسد داشته باشند و کانون‌های آن را شناسایی و به مراجع قانونی معرفی کنند.
وی ادامه داد: مراجع قانونی هم باید با قدرت جلوی این مفسدان را بگیرند و لانه‌های فساد را متلاشی کنند و درس عبرت آموز به همه توطئه گران بدهند که مردم قم تحمل مفسدان فرهنگی و اخلاقی را ندارند.
آیت الله سعیدی گفت: در مساله امر به معروف و نهی از منکر تنها صحبت از زبان نرم نیست، بلکه نظام اسلامی در مواقعی که صلاح است از ابزار قدرت استفاده می‌کند تا گردنکشان را رام کند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه دعا و مناجات با خدا راه رهایی از مشکلات است، افزود: همراه شدن شب‌های احیا با یاد و ذکر نام حضرت علی (ع) جای دقت دارد، گویی خداوند متعال در نظر داشته شخصیت بزرگی همچون مولای متقیان در این شب‌ها برای مردم شفاعت کند.
۷۴۰۵/ ۶۱۳۳/

انتهای پیام /*