مردم برای رفع مشکلات باید به توان خود تکیه کنند

1397/05/19 - 11:41:00 ق.ظ
مردم برای رفع مشکلات باید به توان خود تکیه کنند

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ ماموستا مُلامحمد محمدی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد جامع شافعی با اشاره به مسائل بین المللی اخیر به ویژه تحریم‌های آمریکایی ها، افزود: اینکه کشوری به تعهدات و معاهدات با کشورهای دیگر پایبند نباشد ، نشان از تزلزل آن کشور و غیرقابل اعتماد بودن آن دارد.
وی با اشاره به اینکه آمریکا در موضوع برجام بدعهدی کرد، گفت: تمام کشورهای امضا کننده برجام بر بدعهدی و پایبند نبودن آمریکا به معاهدات بین المللی تاکید کردند.
او اظهار داشت: دشمنی آمریکایی ها با ملت ایران در موضوع برجام نیز تشدید شد و این نشان می دهد که مردم کشورمان باید برای رفع مشکلات خود به توان و ظرفیت داخل کشور تکیه کنند.
خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به نابسامانی موجود و بی ثباتی در اقتصاد کشورمان اشاره کرد و از مسئولان خواست تا با بهره از علم و دانش و با دلسوزی و مسئولیت برای فروکش کردن این التهابات اقدام کنند.
او از مردم نیز خواست در این مسیر مسئولان را کمک کنند و با هجوم آوردن برای خرید سکه و ارز ناخواسته به نابسامانی‌ها دامن نزنند و پایبند اصول اخلاقی و شهروندی باشند.
ماموستا محمدی همچنین از مردم به دلیل همکاری در کاهش مصرف برق و جلوگیری از هدر رفت آب تشکر کرد و اظهار امیدواری نمود امسال با لطف خداوند و با بارش باران بخشی از مشکلات کم آبی کشور برطرف شود.
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به تشریح اوصاف یاران پیامبر و ائمه اطهار (ع) پرداخت و با ذکر ایثار و از جان گذشتگی آنان گفت: عشق به اسلام و پیامبر وجود آنان را لبریز از شوق کرده بود به گونه ای که در رنج و سختی های دوران گسترش دین مبین اسلام از جان و مال خود گذشتند تا شاهد بالندگی آموزه‌های دین باشند.
ماموستا محمدی ، حفظ دستاوردهای دینی را در این برهه از زمان ضروری دانست و تاکید کرد شایسته نیست آن همه زحمت رسول خدا (ص) و اصحاب و ائمه دین را با بی توجهی به این تعالیم نادیده بگیریم به خصوص اینکه در حال حاضر برخی از مردم و جریان ها هم ضدیت با دین را تبلیغ می‌کنند.
3033/8066

انتهای پیام /*