14 دانشجوی دانشگاه کردستان به خارج از کشور اعزام شدند

1397/10/15 - 09:08:00 ق.ظ
14 دانشجوی دانشگاه کردستان  به خارج از کشور اعزام شدند

به گزارش خبرنگار ایرنا، قباد شفیعی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این دانشجویان به دانشگاه های خاین اسپانیا، آی سی دی پاریس و اف اچ یوانیوم اتریش اعزام شده و در آینده نیز این تبادل ادامه خواهد داشت.
وی درباره طرح تبادل دانشجو به خارج از کشور توسط دانشگاه کردستان افزود: در تلاش هستیم که این تبادل با سایر دانشگاه های معتبر اروپایی نیز انجام شود.
معاون گروه همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه کردستان با بیان اینکه تمام هزینه های اقامت دانشجویان توسط برنامه اروپایی پرداخت خواهد شد، یادآور شد: هزینه رفت و برگشت دانشجویان و همچنین ماهانه 850 یورو برای پرداخت هزینه اقامت دانشجویان از طریق برنامه اروپایی تامین خواهد شد و دانشجویان می توانند با خیال آسوده به تحصیل خود در این دانشگاه ها ادامه دهند.
وی تاکید کرد: 2 نفر از دانشجویان به مدت یک سال و مابقی به مدت یک ترم تحصیلی در دانشگاه های ذکر شده تحصیل خواهند کرد.
شفیعی با اشاره به شرایط جذب دانشجو و ثبت نام اولیه این دانشگاه ها گفت: ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت روابط بین الملل دانشگاه کردستان بود و پس از ثبت نام، کمیته ای با حضور مسئولین دانشگاه با در نظر گرفتن چند برابر ظرفیت دانشجویان نسبت به انتخاب آنها رایزنی کرده و در مرحله بعدی مصاحبه به زبان انگلیسی با افراد واجد شرایط برای گزینش انجام شد.
معاون گروه همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه کردستان اضافه کرد: لازم است تا دانشجویان متقاضی در طرح اعزام دانشجو به مواردی از جمله معدل، رزومه تحصیلی و کاری و همچنین تسلط به زبان انگلیسی توجه داشته باشند.
وی افزود: مکاتباتی با دانشگاه های بلغارستان، پرتغال و اتریش نیز صورت گرفته تا در دوره های آتی، اعزام دانشجویان برای ادامه تحصیل و بهره گیری از امکانات و دانش این دانشگاه ها انجام شود.
شفیعی با بیان اینکه هدف از این اعزام ها، تحول دانش و سواد دانشجویان است یادآور شد: فراهم کردن محیطی مناسب برای سوق دادن دانشجویان به تحول و همچنین بالا بردن سطح توانمندی و رشد علمی خود نسبت به سایر دانشجویان از جمله اهداف این اعزام ها است.
وی اظهار داشت: برای نخستین بار توانستیم با دانشگاه آی سی دی پاریس تبادل استاد داشته باشیم و به مدت یک هفته اساتید اعزامی به تدریس در این دانشگاه پرداختند و در این راستا نیز اردیبهشت ماه سال آینده، 2 استاد از این دانشگاه برای ارائه کارگاه به دانشگاه کردستان می آیند.
9937/9102

انتهای پیام /*