بهره مندی500خانوار ساکن نقاط دور دست تالش ازخدمات بهداشت و درمان

1396/07/20 - 10:45:00 ق.ظ

علی احمدی روز پنجشنبه در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت : این مانور با حضور 33نفر متشکل از یک تیم درمان اضطراری شامل دو پزشک، دو پرستار، یک ماما، یک کارشناس بهداشت محیط، مشاور روانشناس، کارشناس تغذیه، تکنسین فنی، تکنسین دارویی و داوطلبان امدادگرهلال احمر تالش خدمات درمانی به مناطق محروم و کم برخوردار ارائه کردند.
وی ادامه داد : مانور تیم پایه بهداشتی تیم درمان اضطراری شهرستان تالش با هماهنگی معاونت بهداشت و درمان هلال احمر استان گیلان شامل معاینه رایگان 500 خانوار در منطقه محروم و کم برخوردار روستای کلات ، مشایخ ، انبوه، لوچال ، بنون ، کوهستان و شامیلرزان از بخش کرگانرود و در اختیار قرار دادن 7میلیون تومان داروی رایگان انجام شد.
به گفته وی این اهالی از خدمات دیگری از قبیل 42 نفر از خدمات کارشناس مامایی، 43 نفر خدمات پرستاری، 40 نفر از خدمات بهداشت و تغذیه و 45 نفر از خدمات روانشناسی و داروی رایگان برخوردار شدند.
وی هدف از اجرای این مانور را ارائه خدمات درمان اضطراری به مردم ساکن نقاط دور از دسترس و ارتقاء آمادگی تیم‌های درمان اضطراری شهرستان اعلام و اضافه کرد : کمک به دانش اموزان نیازمند با عنوان طرح ارمغان مهر برای 32 نفر از دانش اموزان، ارائه اقلام فرهنگی و بهداشتی به ارزش بالغ بر 2میلیون تومان توسط معاونت داوطلبان هلال احمر تالش از دیگر خدمات این اداره با همراهی بخشدارکرگانرود و معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری تالش بود.
رئیس اداره هلال احمر شهرستان تالش گفت: از دیگر طرحهای اجرایی این اداره در این مانور اجرای طرح پیمان واحد جوانان درخصوص آگاهی بخشی در مورد معضلات و آسیب های اجتماعی و سوء استفاده از مواد مخدر و اجرای آموزش امداد ونجات توسط واحد آموزش به دانش آموزان همان منطقه بود .
وی در ادامه با قدردانی از همراهی و همکاری دکتر نعمتی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تالش و دکتر کرمی رئیس بیمارستان شهید نورانی تالش گفت: با همکاری نیروهای شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان شهید نورانی تالش در این مانور ،کلرزنی آب منطقه توسط تیم بهداشت محیط و درمان هلال احمر نیز صورت پذیرفت.
شهرستان تالش با 200 هزارنفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع است که 300نفر فعالان امدادگر و نجاتگر و داوطلبان و جوانان در هلال احمر تالش مشغول ارائه خدمات می باشند.
خبرنگار: سید محمدی **انشار دهنده: بابایی
7106 /6030

انتهای پیام /*