120 برنامه به مناسبت سالروز فتح خرمشهر در یزد برگزار می شود

1398/03/01 - 10:13:00 ق.ظ
120 برنامه به مناسبت سالروز فتح خرمشهر در یزد برگزار می شود

به گزارش ایرنا، سرهنگ رضا میرشمسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: جلسه های بصیرتی و معرفتی، یادمان و یادواره های شهیدان و تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس اهم برنامه هاست.
وی دیگر برنامه ها را مسابقات فرهنگی، ورزشی، هنری و مهارتی ، حضور رزمندگان در نماز جمعه، غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدا و جلسه پرسش و پاسخ ذکر کرد.
جانشین سپاه الغدبر یزد تصریح کرد: تهیه فیلم در خصوص نقش رزمندگان یزدی در عملیات الی بیت المقدس، نمایشگاه کتاب، عکس و ارائه گزارش از عملکرد بسیجیان در فتح خرمشهر از دیگر برنامه هاست.
میرشمسی خاطرنشان کرد: یادواره شهید فیض اردکانی صبح روز پنجشنبه دوم خرداد در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار می شود.
همچنین مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه الغدیر یزد گفت: سوم خرداد فرصت مناسبی است تا مردم و جوانان را در جریان رشادت های رزمندگان قرار دهیم .
حجت الاسلام علی گندمی افزود: باید با فعالیت های فرهنگی و هنری مناسب نسل جوان را در جریان برنامه های بسیج و سپاه در دفاع مقدس و عملیات آزادسازی خرمشهر قرار دهیم.
وی تصریح کرد: باید از فضای مجازی و رسانه ها برای تبیین اهداف و آرمان های شهیدان دفاع مقدس استفاده کرد که عزت و امنیت ما مدیون ایثار آنهاست.
همچنین معاون فرهنگی سپاه الغدیر یزد گفت: انجام فعالیت های فرهنگی و هنری در کنار نشست های بصیرتی نقش مهمی در ترویج شهادت دارد.
سرهنگ سید حسین راسخی افزود: باید در سوم خرداد مردم و جوانان را با تهیه و تولید برنامه های مناسب و محتوایی در جریان ایثار رزمندگان قرار داد.
وی تصریح کرد: عامل شکست دشمن در فتح خرمشهر ایمان و اخلاص بسیجیان دلاور بود و باید این روحیه انقلابی و دینداری همواره در ذهن جامعه زنده بماند.
همچنین مسئول بسیج رسانه سپاه الغدیر یزد گفت: دشمن برای ضربه زدن به انقلاب با ابزارهای نوین رسانه ای وارد میدان شده است و برای خنثی کردن توطئه آنها اصحاب رسانه ورود کنند.
سرهنگ مصطفی گل محمدی افزود: بهره گیری درست از فضای مجازی در راستای اهداف نظام و انقلاب می تواند موجب شکست اهداف رسانه ای استکبار جهانی باشد.
آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ترین اهداف عملیات بیت المقدس در جنگ هشت ساله ایران و عراق بود که پس از 578 روز اشغال در روز سوم خرداد سال 1361صورت گرفت.
این عملیات توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران به فرماندهی علی صیاد شیرازی و سپاه پاسداران انقلاب به فرماندهی محسن رضایی انجام شد.
7536/ 2047/

انتهای پیام /*