پاکستان یک گروه جدایی طلب را متلاشی کرد

1398/02/31 - 07:13:00 ق.ظ
پاکستان یک گروه جدایی طلب را متلاشی کرد

رسانه های پاکستانی روز سه شنبه گزارش دادند که عملیات نهادهای امنیتی-اطلاعاتی این کشور در ایالت «گلگیت-بلتستان» برای شناسایی گروی جدایی طلب انجام شد که طی آن 14 نفر از اعضای این گروه بازداشت شدند.
براساس این گزارش، گروه جدایی طلب 'جبهه ملی بلورستان' (BNF) درصدد عملیات های تروریستی و اجرای طرح تجزیه ایالت گلگیت-بلتستان بودند که با شناسایی و بازداشت عناصر آن این طرح خنثی شد.
منابع خبری افزودند: سازمان اطلاعات پاکستان شواهد محکمی را در اختیار رسانه ها و سازمان مربوط درخصوص ارتباط عناصر جدایی طلب با سرویس جاسوسی هند و دریافت حمایت های مالی از خارج، قرار داده است.
ایالت گلگیت-بلتستان در شمال پاکستان، منطقه کوهستانی این کشور قرار داد جایی که مسیر اصلی عبور طرح راهروی مشترک اقتصادی پاکستان-چین محسوب میشود. مرزی زمینی پاکستان با چین نیز نقطه بالایی این ایالت واقع است.
دولت و ارتش پاکستان مدعی است که هند از جدایی طلبان در شمال پاکستان، منطقه جامو و کشمیر به ویژه در ایالت بلوچستان حمایت می کند.
اسلام آباد در سال 2016 از بازداشت یک تبعه هندی به نام 'کالبوشن یادیو' خبر داد که متهم به دست داشتن در بسیاری از عملیات های تروریستی در مناطق مختلف ایالت بلوچستان و شهر کرد است.
آساق*274**1663**

انتهای پیام /*