رژیم صهیونیستی سفیر اتحادیه اروپا را احضار کرد

1397/04/21 - 08:44:00 ب.ظ
رژیم صهیونیستی سفیر اتحادیه اروپا را احضار کرد

به گزارش ایرنا، "تایمز اسرائیل" به نقل از دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی نوشت: اتحادیه اروپا نه تنها به گروه های مخالف اسرائیل کمک مالی می کند، اکنون در موضوعات مربوط به قانون گذاری ما نیز مداخله می نماید، و این امر به خوبی نشانگر آن است که آنها هنوز نفهمیده اند، اسرائیل حق حاکمیت مستقل دارد.
نتانیاهو مدعی شد: در دمکراسی اسرائیلی، حقوق فرد و گروه تضمین است، اما تصمیم نهایی را گروه اکثریت می گیرد و همین اکثریت تصمیم گرفته است، ماهیت یهودی ملت ما را برای نسل های آینده تضمین کند.
احضار سفیر اتحادیه اروپا در سرزمین های اشغالی، پس از دیدار اخیر وی با شماری از اعضای کنست (پارلمان) از جمله نمایندگانی از لیکود، صورت می گیرد که در آن ژیوفره ضمن درخواست از نمایندگان اسرائیلی برای تصویب نشدن لایحه موسوم به «کشور یهود»، نسبت به نتایج وخیم آن هشدار داده بود.
ژیوفره ضمن اعلام مخالفت اتحادیه اروپا نسبت به تصویب این لایحه، از نمایندگان کنست رژیم صهیونیستی خواست در بند 7 این لایحه که بر تشکیل شهرک های یهودی تاکید دارد و اجازه سکونت غیر یهودیان را در آن نمی دهد، تجدید نظر کنند.
یک منبع رژیم صهیونیستی که خواست نامش فاش نشود، به نقل از یک نماینده کنست رژیم صهیونیستی گفت: لحن ژیوفره نشان از آن دارد که اتحادیه اروپا از اسرائیل انتظار دارد روند مشروعیت بخشی به این لایحه را متوقف کند.
اگر موضوع یهودی بودن رژیم صهیونیستی در کنست تصویب شود، جزو قوانین اساسی در خواهد آمد، همچنان که این لایحه در صورت تصویب، بیت المقدس را به عنوان پایتخت این رژیم صهیونیستی به شمار آورده و زبان عبری به عنوان زبان رسمی اعلام می شود، روندی که نقش زبان عربی را کمرنگ تر از پیش خواهد کرد.
چهار سال پیش بود که «آوی دیختر» از اعضای پیشین حزب «کادیما» که بعدها به عضویت حزب «لیکود» در آمد، لایحه "کشور یهود" را ارائه کرده بود.
رژیم صهیونیستی در اقدامی مشابه روز چهارشنبه نیز سفیر دوبلین را در اعتراض به تصویب قانون تحریم کالاهای تولید شده در اسرائیل در سنای ایرلند، احضار کرده بود.
شبس**9363*1613*

انتهای پیام /*