1643 نفر تحت پوشش برنامه های سوادآموزی در قزوین قرار گرفتند

1398/03/01 - 07:27:00 ق.ظ
1643 نفر تحت پوشش برنامه های سوادآموزی در قزوین قرار گرفتند

خیرالله رحمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال جاری نیز قزوین موظف به با سواد کردن 2 هزار و 264 بی سواد شده است.
وی در خصوص آموزش دهندگان طرح نیز اضافه کرد: درحال حاضردر استان 380 نفر در قزوین آموزش‌ دهنده فعال مسئول آموزش افراد بی‌سواد شده اند.
رحمانی با بیان اینکه دانش و آموختن سواد نقش مهمی درتکامل شخصیت انسان و رشد جامعه دارد ادامه داد: در حوزه پوشش سواد آموزی اقدامات مثبتی به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در سطح کشور انجام گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه هیچ فردی نباید از گردونه تحصیل باز بماند گفت: باید با برنامه ریزی مناسب تر به سمت بالا بردن سطح سواد و آموزش پیش برویم چرا که هرچه سطح سواد بالا برود توقعات و مطالبه گری شهروندان نیز بیشتر می شود.
رحمانی خاطرنشان کرد: البته سواد تنها به معنای خواندن و نوشتن و محاسبات ساده ریاضی نیست بلکه هدف از سواد آموزی رساندن جامعه به سطح سواد علمی است و یادگیری مهارت های زندگی باید نقطه مطلوب آموزش های ما باشد تا افراد خود را مسئول جامعه دانسته و بتوانند در تصمیم گیری های اجتماعی مشارکت داشته باشند.
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین با بیان اینکه امروزه باید ارزش های اخلاقی و انسانی را در جامعه افزایش دهیم افزود: در عصر تحولات سریع فناوری اطلاعات و ارتباطات دیگر روشهای سنتی آموزش، پاسخ گوی تقاضا برای آموزش نیست و برنامه های ارتقای سواد باید متناسب با این تحولات اجرا شوند.
7388/6012

انتهای پیام /*