وزیر امور خارجه آلمان درباره اقدامات تحریک آمیز تروریست ها هشدار داد

1398/03/01 - 09:34:00 ق.ظ
وزیر امور خارجه آلمان درباره اقدامات تحریک آمیز تروریست ها هشدار داد

به گزارش خبرگزاری آناتولی، ماس روز سه شنبه در سخنانی در هامبورگ اوضاع در خاورمیانه را «بسیار خطرناک» توصیف کرد و از ایران و آمریکا خواست آرامش خود را حفظ کنند.
این مقام آلمانی گفت: «این منطقه ای است که تروریست ها در آن فعال هستند. تروریست ها ممکن است حملاتی را آغاز کنند که به تشدید خشونت و تحریک به جنگ منجر شود. فقط آمریکا و ایران نیستند که در چنین جنگی شرکت خواهند داشت بلکه این جنگ بسرعت سراسر منطقه را فرا خواهد گرفت.
آناتولی نوشت: ماس بار دیگر بر تعهد آلمان برای یافتن راه حلی دیپلماتیکی برای حل اختلافات هسته ای با ایران و نفوذ این کشور در منطقه تاکید کرد.
آناتولی ضمن اشاره به توئیت روز یکشنبه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران نوشت: به دنبال حمله موشکی به نزدیک سفارت آمریکا در بغداد، ترامپ به ایران گفت هرگز آمریکا را تهدید نکند و این «پایان رسمی» ایران خواهد بود.
این گزارش افزود: هفته گذشته، آمریکا یک گروه ضربت ناو هواپیمابر آمریکا را به خلیج فارس اعزام کرد و با استناد بر یک گزارش «اطلاعاتی» درباره تهدیدی قریب الوقوع حمله ایران به منافع آمریکا در منطقه هشدار داد.
اطلاعاتی که آمریکا تلاش می کند به بهانه آن با به اصطلاح تهدید ایران مقابله کند موضوع مورد اختلاف بین واشنگتن و متحدان اروپایی اش و برخی از مقامات کنگره است.
مایک پمپئو وزیر امور خارجه، جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش و پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا روز سه شنبه دو جلسه غیرعلنی درباره ایران با اعضای کنگره برگزار کردند تا اعضای کنگره را درباره این اطلاعات توجیه کنند.
بلومبرگ در جمع بندی جلسه غیرعلنی مقام های دولت ترامپ با اعضای مجلس نمایندگان نوشت که اطلاعات پمپئو دموکرات ها را قانع نکرد. پمپئو، دانفورد و شاناهان جلسه توجیهی و غیرعلنی دیگری با اعضای سنا برگزار کردند.
شاناهان بعد از این جلسه بار دیگر تاکید کرد که دولت آمریکا خواهان تشدید وضعیت در منطقه نیست بلکه مساله «بازدارندگی است، نه جنگ. ما قصد جنگ نداریم.»
اروپام**9158**2040

انتهای پیام /*