استاندار: صادرکنندگان قزوینی حضور جدی در بازارهای جهانی را دنبال کنند

1396/08/23 - 03:14:00 ب.ظ
استاندار: صادرکنندگان قزوینی حضور جدی در بازارهای جهانی را دنبال کنند

به گزارش ایرنا،عبدالمحمد زاهدی روز سه شنبه در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان قزوین افزود: در بسیاری از تولیدات خود به منابع و مواد اولیه که در کشور وجود ندارند نیازمندیم و با صادرات و تجارت متقابل می توانیم زمینه ورود آنها را و حل بخشی از مشکلات تولید را فراهم کنیم.
استاندار قزوین، حمایت از صادرات را از رویکردهای اصلی دولت در حوزه اقتصادی برشمرد و گفت: در همین راستا در کارگروه توسعه صادرات استان برای حل مسایل و مشکلات صادرات کنندگان نهایت تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.
وی با بیان اینکه مسایل و مشکلات متنوع و متعددی در زمینه صادرات در استان وجود دارند که باید از میان برداشته شوند، اظهار کرد: احداث بندر خشک در قزوین تا حد زیادی راهگشای صادرکنندگان بومی خواهد بود.
زاهدی ادامه داد: ایجاد پایانه صادراتی نیز از ضروریات استان است که در تحقق یک میلیارد دلار صادرات سیاست گذاری شده استان نقش مهمی ایفا می کند.
وی با تاکید بر اینکه باید عقب ماندگی های خود را در عرصه تجارت جبران کنیم،افزود: ما در بحث تولید و به ویژه صادرات باید به مقوله تجاری سازی توجه کنیم چون دنیای اقتصاد امروزه مانند یک پیست دوومیدانی است و همه کشورها در این پیست فعلا از ما جلوتر هستند.
زاهدی با اشاره به وجود پدیده قاچاق کالا،اظهار کرد: قاچاق به تولید ملی ضربه می زند اما چون کالاهای ما نمی توانند با محصولات خارجی رقابت کنند با این پدیده مواجه هستیم.
استاندار قزوین افزود: ما به نوسازی صنایع نیاز داریم که به خاطر خلاء در آن کیفیت و بازارهای ما آسیب می بینند و در رقابت تمام شده نیز عقب تر از دیگر کشورها قرار می گیریم.
زاهدی خاطرنشان کرد: ما باید برای یارانه ها یک تجدید نظر داشته باشیم و بخشی از آن را به اشتغال و تولید تزریق کنیم.
وی با اشاره به مشکلات صنایع استان، افزود: انجام نشدن تعهدات صنایع در زمان خود و بوروکراسی اداری و برخی مقررات غیر لازم موجب شده اند که صنایع ما با مشکلاتی مواجه شوند که باید با مقررات زدایی و تفویض اختیار به استان ها در زمینه حل آنها اقدام کرد.
زاهدی افزود: بخشی از بوروکراسی اداری کشور سلیقه ای و شخصی است و باید در این زمینه تجدید نظر کنیم تا یک کارشناس و مدیر میانی نتواند از قانون به ضرر تولید و اشتغال تفسیر کند.
وی با بیان اینکه فروش، پایان یک معامله نیست بلکه آغاز یک رابطه است و باید در حفظ بازارها تلاش کنیم،افزود:در دنیای امروز بدون صادرات نمی توانیم تولید خود را احیا کنیم و در اقتصاد مقاومتی معنای برونگرایی نیز همین است.
در پایان این مراسم از 35 واحد تولیدی موفق با اهدای لوح تقدیر شد.
استان قزوین سه هزار و 500 واحد تولیدی و 16 شهرک و ناحیه صنعتی دارد.
6101*3013
خبرنگار: هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادی

انتهای پیام /*