رویکرد تهاجمی آمریکا در قبال ایران پیام منفی را به جهان القا می کند

1398/03/01 - 08:03:00 ق.ظ
رویکرد تهاجمی آمریکا در قبال ایران پیام منفی را به جهان القا می کند

«حامد میر» مجری برنامه Capital Talk شبکه «جیو نیوز» پاکستان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد گفت: توصیه ما به آمریکایی ها این است که خیال رویارویی با ایران را از سر خود بیرون کنند زیرا این رفتار آمریکا پیام منفی به جهان القا می کند.
وی افزود: هرگونه درگیری در منطقه تبعات مستقیم بر پاکستان خواهد داشت بنابراین صلح و ثبات باید در راس امور قرار بگیرد.حامد میر با اشاره به تشدید تنش ها میان تهران و واشنگتن، اظهار داشت: امروز وضعیت امنیتی خاورمیانه با چالش های زیادی مواجه است.
وی یادآور شد: عمران خان نخست وزیر پاکستان ماه گذشته به ایران سفر کرد و نشست های مفیدی میان مقام های عالی رتبه دو کشور برگزار شد.
حامد میر گفت: متاسفانه برخی از کشورهای منطقه نیز با سوء استفاده از اوضاع فعلی به دنبال تشدید فشارها علیه جمهوری اسلامی ایران هستند.
وی با تاکید بر نقش ملل اسلامی برای مقابله با فشارهای آمریکا علیه ایران و پاکستان، گفت: اسلام آباد خواهان پشتیبانی کشورهای اسلامی برای رفع مسائل مربوط به ایران است.
حامد میر افزود: وحدت و یکپارچگی ایران، پاکستان و سایر کشورهای مسلمان برای دفع فشارهای کاخ سفید علیه جهان اسلام اجتناب ناپذیر است.
این خبرنگار برجسته پاکستانی اظهار داشت: هر زمانی که آمریکا نیروهای خود را به هر نقطه ای در جهان اعزام کرد مشکلات در آن مناطق افزایش یافت بنابراین ما معتقدیم آمریکایی ها باید از کشورهایی که در آن دخالت می کنند مانند افغانستان، خارج شده و بگذارد ملت های آن منطقه برای آینده خود تصمیم بگیرند.
خانم «عاصمه شیرازی» مجری برنامه های سیاسی شبکه AAJ TV پاکستان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: پاکستان حامی صلح و ثبات ایران است و به عنوان همسایه نزدیک این کشور، نسبت به وخامت اوضاع امنیتی نگران است.
وی با اشاره به اینکه پاکستان از تبعات منفی رویکرد تهاجمی آمریکایی در منطقه در امان نخواهد ماند، افزود: ما امیدواریم اوضاع منطقه از کنترل خارج نشود و پایداری صلح ادامه خواهد داشت.
خانم عاصمه شیرازی با انتقاد از خروج یکجانبه آمریکا از برجام، گفت: امروز حتی بسیاری از مردم در آمریکا حامی توافق هسته ای با ایران هستند.
وی خطاب به حاکمان آمریکایی تاکید کرد که آنان نباید از سیاستی پیروی کند که باعث ایجاد بی ثباتی در منطقه و جهان شود.
آساق*272*274**1663**

انتهای پیام /*