کره جنوبی وابسته دفاعی چین را احضار کرد

1397/08/08 - 07:35:00 ق.ظ
کره جنوبی وابسته دفاعی چین را احضار کرد

به گزارش ایرنا خبرگزاری یونهاپ روز سه شنبه گزارش کرد وزارت دفاع کره با احضار "جو یومینگ" مراتب اعتراض کشورش را به وی اعلام کرده و از پکن خواسته است تا از اقدامات مشابه خودداری ورزد.
همزمان اعلام شده است پس از ورود روز دوشنبه هواپیمای نظامی چین به این محدوده دفاعی، وزارت خارجه کره جنوبی هم معاون سفیر چین در کره را احضار کرده و رسما به این اقدام اعتراض کرده و خواستار آن شده است که چین حساسیت مساله را درک کرده و حریم هوایی کره جنوبی را نقض نکند.
بنا به این گزارش یک فروند هواپیمای شناسایی مدل "وای 9 " چین قبل از ظهر دوشنبه به وقت محلی وارد این محدوده دفاعی شناسایی در نزدیکی جزیره گردشگری و دفاعی جیجو کره جنوبی شده و پس از نیم ساعت از آن خارج شده است.
با این وصف این هواپیما بعد از ظهر روز دوشنبه یک بار دیگر وارد این منطقه شده و ساعت ها بر فراز آن پرواز کرده و نهایتا کره جنوبی برای بیرون راندن آن دو فروند هواپیمای اف 15 و اف 16 را به تعقیب این هواپیمای نظامی چین فرستاده و آن را مجبور به خروج از این حریم هوایی کرده است.
کره جنوبی بارها نسبت به حضور هواپیماهای نظامی و جنگنده های چین به این منطقه در سال جاری میلادی هشدار داده است اما پکن نقض حریم هوایی این کشور را تکذیب کرده است.
آساق**231**1904**

انتهای پیام /*