ارتش پاکستان برنامه حفاظتی از طرح «سی پک» را تشدید می کند

1398/02/30 - 11:37:00 ق.ظ
ارتش پاکستان برنامه حفاظتی از طرح «سی پک» را تشدید می کند

به گزارش روزنامه گلف نیوز، «آصف غفور» در مصاحبه با خبرنگاران چینی گفت، کریدور 50 میلیارد دلاری اقتصادی چین و پاکستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به همین علت پاکستان به دنبال افزایش و بهبود وضعیت امنیتی ایالت بلوچستان است.
کریدور اقتصادی چین و پاکستان معروف به سی پک بخش کوچکی از طرح بزرگ «یک جاده یک کمربند» است که چین بدنبال اجرای آن است و در آن چین از طریق مسیرهای حمل و نقل به پاکستان متصل می شود و از آن طریق به نوعی با احیای راه ابریشم را طریق ایران به اروپا خواهد رسید.
غفور در ادامه مصاحبه خود افزود، گوادر امروزه نسبت به دو سال گذشته بسیار تغییر کرده است و در آینده نیز قابل رقابت با دیگر بنادر کشورهای توسعه یافته جهان خواهد بود.
بندر گوادر به‌ عنوان نقطه کانونی کریدور اقتصادی سی پک شناخته می‌شود و در حال حاضر بسیاری از کارگران چینی و پاکستانی در آن مشغول به کار هستند.
سخنگوی ارتش تصریح کرد، پاکستان حداکثر تلاش خود برای ایجاد محیطی مناسب برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می‌کند، زیرا برای ما بسیار مهم است که سرمایه گذاران فعالیت‌های تجاری خود را در امنیت و ثبات انجام دهند.
در ماه مارس سال جاری نیز شنیده شد که دولت چین نیروی امنیتی به استان سند پاکستان اعزام کرده است. استان سند در 90 کیلومتری مرز مشترک هند و پاکستان قرار دارد.
یاد آور می‌شود سخنگوی ارتش پاکستان در حالی از تشدید امنیت کریدور اقتصادی سی پک سخن می‌گوید که اخیراً ارتش آزاد بلوچستان با حمله به یک هتل لوکس در شهر بندر گوادر هشت نفر از جمله سربازان ناوگان دریایی پاکستان را به قتل رساند.
آساق**9473**1104**

انتهای پیام /*