راهبرد وزارت دفاع استفاده اثربخش از منابع است

1398/02/31 - 09:46:00 ق.ظ
راهبرد وزارت دفاع استفاده اثربخش از منابع است

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی وزارت دفاع، این وزارتخانه با صدور بیانیه ای به مناسبت اول خرداد روز ملی بهره وری و بهینه سازی مصرف، تاکید کرد: در شرایط کنونی و در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال "رونق تولید" نامگذاری شده است باید این مهم بیش از هر زمان دیگری مورد توجه جدّی مدیران و کارکنان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار گیرد.
وزارت دفاع در این بیانیه تصریح کرد: امروزه رمز بقا و تمرکز هر سازمانی بر سه عنصر کیفیت ، هزینه و زمان نهاده شده است. این سه عنصر ، مثلثی راهبردی را تشکیل داده اند که در واقع می توان آنها را ابزارهای کاربردی بهره وری اطلاق کرد. بهره گیری از این عناصردر حوزه دفاع و پشتیبانی، موجب افزایش قدرت دفاعی به منظور حفظ منافع ملی کشور شده است.
در این بیانیه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با مبنا قراردادن تحقق اهداف بهره وری در انجام تمام ماموریت ها ، برنامه ها و فعالیت های خود ، اصول حاکم بر بهره وری را در این وزارتخانه نهادینه ساخته و آن را سرلوحه خود قرار داده است. استفاده مفید ، کارآ و اثربخش از توانایی ها ، امکانات و منابع در دسترس، یکی از راهبردهای مهم وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به شمار می رود.
وزارت دفاع در بیانیه خود افزود: هم اکنون بهره گیری از نیروی انسانیِ کارآمد و متخصص ، رکن اصلی بهره وری در وزارت دفاع محسوب می شود و پایبندی کامل به ارزش های دینی ، وجدان کاری ، فرهنگ ها و ارزش های مذهبی و سازمانی سرلوحه تمامی اعمال کارکنان این وزارتخانه است.
در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: ما تلاش کرده ایم تا بهبود مستمر بهره وری را در همه حوزه های تحقیقاتی، تولیدی و خدماتی به عنوان یک الزام تلقی و با ایجاد نظامی پویا و پایدار در مدیریت بهره وری بر آموزش و توانمند سازی نیروی انسانی، افزایشِ تحقیق و توسعه ، استفاده از علم و دانش در اداره امور ، بهبود کیفیت و استاندارد سازی، بومی سازی مواد و قطعات وارداتی، رضایتمندی کامل نیروهای مسلح بعنوان ذینفعان ، توانمند سازی و توسعه شبکه همکاران تأکید و آن را عملیاتی کنیم.
در این بیانیه وزارت دفاع یادآور شد: تخصیصِ هدفمند منابع به فعالیت های ارزش آفرین، اصلاح مستمر الگوی مصرف و تمرکز بر مدیریت و کنترل هزینه ها از دیگر برنامه های این وزارتخانه برای ارتقای و بهبود کیفیت بهره وری است. سعی کرده ایم تا با بکارگیری اثربخش فناوری اطلاعات و ارتباطات بعنوان زیرساخت ارتقاء بهره وری ،ارزیابی مستمّر از آن در همه حوزه ها و سطوح سازمانی به منظور شناسایی و تحلیل مسائل ، تهیه و اجرای برنامه های بهبود داشته باشیم.
وزارت دفاع در ادامه این بیانیه از کارکنان ، کارشناسان و مدیران این وزارتخانه در همه سطوح سازمانی درخواست کرد تا با هدف بهبود مستمر بهره وری در جهت ارتقا و افزایش قدرت دفاعی کشور تلاش و کوشش مضاعف کنند و خود را ملزم و متعهد به رعایت این اصول بدانند.
سیام*9612 ** 1336

انتهای پیام /*