چالش‌های عمده سازمان نظام مهندسی تولید دانش بنیان است

1397/11/14 - 01:44:00 ب.ظ
چالش‌های عمده سازمان نظام مهندسی تولید دانش بنیان است

به گزارش ایرنا از خانه ملت، نورمحمد تربتی نژاد در تشریح نشست مشترک امروز - یکشنبه - کمیسیون کشاورزی و رییس و اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، گفت: در این نشست اهداف نظام مهندسی کشاورزی شامل ارتقای بهره وری عوامل تولید، تولید محصول سالم، حفظ منابع پایه و تولید اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ذی‌نفعان سازمان نظام مهندسی کشاورزی شامل اعضای حقیقی و حقوقی، کشاورزان و کارآفرینان، دولت و مجلس هستند، ادامه داد: در کشور حدود 200 هزار نفر متخصص کشاورزی و منابع طبیعی و حدود چهار میلیون نفر کشاورز و حدود 900 شرکت حقوقی عضو این نظام هستند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چالش‌های عمده سازمان نظام مهندسی کشاورزی شامل کندی در صدور مجوزها و پروانه های فعالیت‌های تولیدی و اشتغال‌زایی، کندی جهت گیری در کشاورزی سالم، کشاورزی گلخانه ای، تولید دانش بنیان و پرورش ماهیان در قفس، فعالیت های برنامه ای است.
تربتی نژاد، اضافه کرد: نظام مهندسی اعلام کرد که فرایند صدور پروانه تاسیس و بهره برداری واحدهای تولیدی و خدماتی را کوتاه خواهد کرد.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در این نشست مقرر شد برای واقع شدن سازمان نظام مهندسی کشاورزی در جایگاه واقعی جلسات بیشتری جهت پی گیری مباحث برگزار شود، خاطرنشان کرد: کمیسیون حمایت خود را در جهت تقویت نظام مهندسی اعلام کرد و مطرح شد که ارتباط نظام مهندسی و کمیسیون می تواند مستمر و نهادینه شود.
سیام**1751**1535

انتهای پیام /*