واشنگتن پست:دموکرات ها در انتخابات 2020 کار دشواری دارند

1398/02/31 - 10:49:00 ق.ظ
واشنگتن پست:دموکرات ها در انتخابات 2020 کار دشواری دارند

به گزارش واشنگتن پست، دلایل زیادی وجود دارد که دموکرات ها درباره انتخابات ریاست جمهوری 2020 احساس اطمینان کنند؛ رای دهندگان آنها انگیزه دارند اما خشمگین هستند چنانکه در انتخابات میان دوره ای ماه نوامبر کنگره نشان دادند. با وجود نرخ پایین بیکاری و رشد خوب اقتصادی، میزان تایید عملکرد ترامپ همچنان در حدود 40 درصد است. نظرسنجی ها نشان می دهد که تقریبا تمام نامزدهای احتمالی دموکراتها از او پیش هستند.
اما چیزی که دموکرات ها ممکن است بطور کلی از آن آگاه نباشند یا حداقل اینکه ممکن است تمایل داشته باشند آن را نادیده بگیرند، یک رشته از عواملی است که تا حد زیادی خارج از حوزه نفوذ آنها قرار دارند و می توانند اوضاع را به نفع ترامپ تغییر دهند.
این عوامل البته پیروزی ترامپ را تضمین نمی کنند اما نامزد دموکرات نیازمند تلاش بسیار بیشتری برای پیروزی است.

** کالج انتخاباتی
یکی از این عوامل به کالج انتخاباتی مربوط می شود که شاید مهمترین عامل باشد. در دو انتخابات از پنج انتخابات گذشته، نامزد دموکرات رای مردمی بیشتری به دست آورد اما نامزد جمهوریخواه وارد کاخ سفید شد. در سال 2016 میلادی یش از 3 میلیون رای کمتر داشت اما رئیس جمهور شد. هیچ کشور دیگری در جهان این سیستم بی معنا را ندارد و در آینده نیز این سیستم به نفع جمهوریخواهان خواهد بود.

** ولت فدرال
همانطور که گزارش و اظهارات بازرس مولر مشخص کرده است، ترامپ اعتقاد دارد که وجود دولت فدرال برای خدمت به او و محافظت از او است. همین اکنون مشخص شده که او تلاش کرده تا "رادولف جولیانی" وکیل شخصی خودش را اعزام تا به اوکراین فشار وارد کرده و تحقیقاتی را آغاز کند که به گمان او برای "جو بایدن" نامزد دموکرات 2020 شرم آور خواهد بود.
آیا کسی فکر می کند که اگر ترامپ به "ویلیام بار" دادستان کل دستور دهد که همین کار را در داخل آمریکا درمورد نامزد دموکرات انجام دهد، بار خواهد گفت:"متاسفم قربان، این کار مناسب نیست؟"

** کمک از روسیه یا کشورهای دیگر
سازمان های اطلاعاتی ما هشدار می دهند که روسیه برنامه هایی برای "مداخله" در انتخابات 2020 دارد اما ما به ندرت اقدامات روسیه در سال 2016 را آن طور که واقعا انجام شد تلقی می کنیم؛ اقدامی که روسیه انجام داد این بود که به ترامپ کمک کرد انتخاب شود. این اقدام به هر علتی که بوده، دلیلی ندارد فکر کنیم که روسیه نمی خواهد که ترامپ چهار سال دیگر هم در قدرت باشد.

** اطلاعات نادرست رسانه های اجتماعی
هر چند چپ ها خیلی عالی قادر به گسترش اطلاعات اشتباه از طریق رسانه های اجتماعی هستند اما تردید زیادی نیست که در حال حاضر راست ها بسیار مشتاق تر و سازمان یافته تر در این باره عمل می کنند. اصلا نمی دانید که آنها با کمک عوامل روسی چه مطالبی را در جریان اطلاع رسانی تزریق خواهند کرد.
"جیم روتنبرگ" از روزنامه نیویورک تایمز در این خصوص گفته است که کارزار اطلاعات غلط در سال 2020 به گونه ای است که سال 2016 در برابر آن تنها یک آزمایش کوچک خواهد بود.

** سرکوب رای دهندگان
در ایالت های مختلف، جمهوریخواهان در حال ایجاد موانعی هستند تا از رای دهندگان احتمالی دموکرات ها جلوگیری کنند، اقداماتی مانند: قوانین مربوط به هویت رای دهندگان، کاهش رای های زودهنگام و قوانینی برای کاهش انگیزه ثبت نام از جمله این اقدامات هستند. کاملا مشخص نیست که تاثیر این اقدامات در انتخابات 2020 چه خواهد بود اما می توان گفت همه این اقدامات به نفع جمهوریخواهان است و همین برای تغییر نتیجه در ایالت هایی که رقابت در آنها نزدیک است مانند ویسکانسین یا کارولینای شمالی کافی خواهد بود.

** فاکس نیوز
شبکه خبری فاکس نیوز هم اکنون به عنوان ارگان تبلیغاتی کاخ سفید عمل می کند، در حالی که رقابت انتخاباتی گرم می شود این شبکه بر طبل تمجید از ترامپ و بی اعتبار کردن مخالفان او خواهد کوبید. این شبکه در همین راستا هر دروغ جدید ترامپ را نشان داده و رسانه های مهم را مجبور به توجه خواهد کرد.
در میان راست ها رسانه ای در حد تمرکز و نفوذ فاکس نیوز وجود ندارد.

** رسانه های دیگر
مساله ساده این است که ترامپ موفق خواهد شد رسانه ها را مجبور کند که مسائل مهم را نادیده بگیرند و مسائل گستاخانه مطرح شده توسط او یا اتهامات قبیح او علیه نامزدهای دموکرات را پوشش دهند.
نویسنده این مطلب واشنگتن پست در پایان خاطرنشان کرد: با کنار هم گذاشتن همه این مسائل می توانیم انتظار تکرار چالش برای دموکرات ها همانند چالش سال 2018 برای بازپس گرفتن مجلس نمایندگان را داشته باشیم. تنها داشتن آرای تعداد بیشتری از مردم آمریکا برای پیروزی دموکرات ها کافی نیست.
اروپام**1078**2040

انتهای پیام /*