فعال سیاسی آمریکایی: ترامپ بدترین رئیس جمهوری آمریکا است

1398/02/31 - 05:32:00 ق.ظ
فعال سیاسی آمریکایی: ترامپ بدترین رئیس جمهوری آمریکا است

"آرن منکانی" روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درباره اظهارات روزهای اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره ایران افزود: فکر می کنم ترامپ بدترین رئیس جمهوری است که ایالات متحده داشته است.
وی ادامه داد: رسانه های آمریکا در شوک هستند که توئیت های رئیس جمهوری چگونه تهدیدها را اشاعه می دهد.
نامزد حزب دموکرات برای انتخابات مجلس نمایندگان در سال 2018 از کلرادو در پاسخ به این سئوال که آیا حوادثی که در چند روز اخیر در منطقه خلیج فارس و عراق رخ داده، طرحی از پیش مشخص از سوی پنتاگون یا متحدان منطقه ای آمریکا بوده است، گفت: فکر نمی کنم از قبل برنامه ریزی شده باشد. اینها تهدیداتی پیش بینی نشده هستند.
منکانی در عین حال اظهار کرد: "جان بولتون" مشاور امنیت ملی ترامپ، برای چندین سال می خواسته به جنگ با ایران برود و اینگونه گفته است. امیدوارم اختلافی در کاخ سفید وجود داشته باشد اما به نظر می رسد "مایک پمپئو" وزیر خارجه و "پاتریک شاناهان" سرپرست وزارت دفاع تا زمانی که در سنا تایید صلاحیت شود، تمایل دارند با این مساله همراه شوند.
وی ادامه داد: فکر می کنم که ترامپ به خاطر تحقیقات در مجلس نمایندگان با اکثریت دموکرات ها در موقعیت بسیار وحشتناکی قرار داد و او از این مساله(ایران) برای انحراف توجه رسانه ها نسبت به رسوایی هایش استفاده می کند. ضمن اینکه او جنگ با ایران را به خاطر انتخابات سال آینده نمی خواهد.
کاندیدای حزب سبز برای انتخابات سنای آمریکا در سال 2016، ترامپ را سلاح کشتار جمعی آمریکا توصیف کرد و گفت: یک روز او خواهان بهترین روابط می شود و روز دیگر درخواست جنگ می دهد. هیچ یک از گفته های او باور کردنی نیست. او خطرناک است.
منکانی افزود: می توانم بگویم که هیچ کسی در آمریکا جنگ دیگری نمی خواهد. ما می خواهیم از خاورمیانه خارج شویم. این خواست عربستان سعودی و اسراییل است که آمریکا را در نبردهای خود داشته باشند. من نمی توانم ببینم که جنگی رخ می دهد.
وی رفتار آمریکا را برای زمین گیر کردن ایران ارزیابی کرد و گفت: ناراحت کننده اینکه ایران به توافق هسته ای پایبند بوده است.
این فعال سیاسی در آمریکا در پاسخ به این سئوال که واکنش اروپایی ها نسبت به این رفتار ترامپ چه خواهد بود، گفت: اروپایی ها همچون آلمان و فرانسه فکر می کنند ترامپ نادان است.
منکانی افزود: با این حال، متاسفانه اروپایی ها، حتی اگر با آمریکا مخالف باشند، واشنگتن خواسته های آنها را نادیده می گیرد و کار خود را دنبال می کنند همچون آن چیزی که "باراک اوباما" و "هیلاری کلینتون" در لیبی انجام دادند.
وی بار دیگر تاکید کرد: فکر نمی کنم آمریکا تمایلی به جنگ با ایران داشته باشد. این کارها برای زمین گیر کردن ایران و انحراف رسانه های از توجه به رسوایی و فساد ترامپ است.
بدنبال انتشار گزارش 448 صفحه ای کمیته تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکا که با حذف برخی قسمت ها همراه بود، نمایندگان کنگره به خصوص دموکرات های مجلس نمایندگان، خواستار ادای توضیحات از "ویلیام بار" وزیر دادگستری ترامپ شدند.
اما بار به این درخواست توجهی نکرد و در کمیته قضایی مجلس نمایندگان حاضر نشد. این مساله باعث شد تا کار به احضاریه علیه دادستان کل آمریکا بکشد.
از سوی دیگر، موضوع صورت حساب مالیاتی ترامپ مطرح شد و نمایندگان از وزیر خزانه داری خواستند تا اطلاعات مالیاتی ترامپ را در اختیار آنها قرار دهد که او هم از این کار امتناع کرد.
علاوه بر آن، برخی اعضای کنگره آمریکا به دلیل آنکه استنتاج کرده اند گزارش مولر بیانگر آن است که ترامپ در اجرای عدالت و رسیدگی اختلال یا مانع تراشی کرده، خواستار استیضاح او شده اند.
اروپام ** 1429 ** 1071

انتهای پیام /*