انصارالله: اظهارات سعودی ها درباره دستاوردشان در یمن شرم آور است

1398/02/27 - 01:05:00 ق.ظ
انصارالله: اظهارات سعودی ها درباره دستاوردشان در یمن شرم آور است

به گزارش شبکه خبری المسیره، محمد عبدالسلام گفت: اظهارات متجاوزان سعودی درباره دستاوردهای نظامی شان در جنایات یمن، وقیحانه و شرم آور است.
وی افزود: اینکه سخنگوی ائتلاف متجاوزان بعد از هر جنایتی عملیات آنها را دستاوردی نظامی توصیف می کند، وقیحانه است.
مقام یمنی گفت: وقاحت و بی شرمی آنها تا جایی است که سخنگوی ائتلاف متجاوزان بعد از هر جنایت وحشیانه ای آن را یک دستاورد توصیف می کند، در حالی که هر روز جهان شاهد پیکرهای تکه تکه شده زنان و کودکانی است که از زیر آوار خانه ها بیرون آورده می شود.
در تازه ترین جنایت آل سعود علیه مردم یمن، جنگنده - بمب افکن های عربستان و ائتلاف آمریکایی - عربی روز پنجشنبه برخی مناطق مسکونی صنعا (پایتخت) را هدف قرار دادند که در جریان آن بیش از 70 یمنی کشته و زخمی شدند.
عربستان از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
در اثر این تجاوز تاکنون بیش از 100هزار یمنی از جمله 85 هزار کودک جان خود را از دست داده اند که بیشتر این کودکان براثر گرسنگی و قحطی ناشی از این جنگ تحمیلی از سوی این ائتلاف جان باخته اند.
جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به گونه ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را بزرگ‌ ترین فاجعه انسانی نامید.
شبد**1480**1379

انتهای پیام /*