برف و کولاک راه ارتباطی 100 روستای مشگین شهر را بست

1396/09/16 - 03:34:00 ب.ظ
برف و کولاک راه ارتباطی 100 روستای مشگین شهر را بست

رضا فرج پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران راهداری برای بازگشایی راه ارتباطی این روستاها تلاش می کنند.
وی گفت: در حال حاضر تمام ماشین آلات دولتی و استیجاری در جاده های شهرستان مشگین شهر مستقر شده و مشغول عملیات برفروبی و راهداری هستند.
بارش برف که میزان آن در ارتفاعات شهرستان مشگین شهر از 80 سانتی متر فراتر رفته خوشحالی کشاورزان و دامداران منطقه را بدنبال داشت.
بارش برف امروز دانشگاهها و مدارس مشگین شهر را به تعطیلی کشاند و ادارات دولتی نیز کار خود را با تاخیر آغاز کردند.
همچنین بارش برف موجب کندی تردد در راههای ارتباطی و وقوع چند مورد تصادف رانندگی شد که تلفات جانی نداشت.
سرگرد محمد طریقی ، فرمانده پلیس راه اردبیل مشگین - مغان نیز با بیان اینکه در حال حاضر جاده اردبیل - مغان بدلیل برف و کولاک شرایط نامناسبی دارد به رانندگان توصیه کرد از سفرهای غیر ضروری پرهیز کرده و در صورت اجبار به سفر از لوازم ایمنی و زنجیر چرخ استفاده کنند.
اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب های بسیار تندی به زمین های کم ارتفاع اطراف خود شامل کرانه های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت های کم ارتفاع استان های آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می شود و به همین لحاظ جاده های این استان اغلب دارای پیچ ها و شیب های بسیار تند هستند.
هشت گردنه سخت گذر به نام های حیران ، صایین ، بودالالو ، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره آغاج و اسلام آباد در راههای ارتباطی این استان قرار دارند.
خبرنگار: جواد دهقانی ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7117/6018

انتهای پیام /*