توسعه همکاری محیط زیستی ایران و اکوادور

1398/02/31 - 05:38:00 ق.ظ
توسعه همکاری محیط زیستی ایران و اکوادور

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست، در این دیدار که در محل سازمان حفاظت محیط‌زیست برگزار شد دو طرف درباره مسائلی مانند وضعیت کلی محیط‌زیست در اکوادور و ایران، وضعیت هوا، کیفیت سوخت، پلاستیک و پسماند بحث و تبادل‌نظر کردند.
کلانتری در این دیدار گفت: در تهران از ابتدای امسال تاکنون برای اولین بار در 25 سال گذشته در 60 روز ابتدایی سال حتی یک روز هوای ناسالم نداشتیم، درواقع 30 روز هوای پاک و 30 روز هوای قابل‌قبول بوده است.
وی افزود: افزایش کیفیت سوخت‌های فسیلی و تشدید نظارت بر معاینه فنی خودروها از دلایل اصلی کاهش روند آلودگی هوا در کشور است.
کلانتری با اشاره به مشکلات کشورهای نفت‌خیز گفت: در این کشورها پلاستیک بی‌ارزش است و از گذشته به مصرف پلاستیک عادت کرده‌اند که به‌مرور به معضلی برای محیط‌زیست کشور تبدیل‌شده البته توسط سمن‌ها پویشی ایجاد شد تا به‌جای پلاستیک از کیسه‌های پارچه‌ای استفاده کنند که البته کار زمان بری است.
در ادامه سفیر اکوادور در تهران گفت: ایران زیباتر و بهتر از آن چیزی است که حتی خود مسئولان ایرانی مطرح می‌کنند و به نظرم باید پویشی طراحی کنید تا ایران و زیبایی‌هایش به جهانیان معرفی شود.
«خرمن اورتگا آلمیدا» درباره وضعیت محیط‌زیست کشورش گفت: مردم اکوادور درباره محیط‌زیست آگاهی زیادی دارند و آموزش بسیاری درزمینهٔ محیط‌زیست دیده‌اند، برای مثال در جزایر این کشور استفاده از پلاستیک ممنوع است.
وی در خصوص وضعیت هوای پایتخت اکوادور گفت: هوای کیتو به دلیل اینکه جمعیت کمی دارد و از طرفی هم صنایع کربنی در آن نیست، مانند هوای این روزهای تهران تمیز است، اما مشکل آلودگی رودخانه‌ها را داریم و مردم ضایعات را در رودخانه‌ها رها می‌کنند.
علمی 9014** 1055

انتهای پیام /*